1. Anasayfa
  2. İşletim Sistemleri

Windows 10’da Ülke ve Dil Ayarları nasıl değiştirilir?

Windows 10’da Ülke ve Dil Ayarları nasıl değiştirilir?

Akıllı telefonların yanı sıra dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler de en çok kullanılan araçlar arasındadır. Microsoft’un Windows İşletim Sistemi, büyük bir bilgi işlem aygıtında bulacağınız şeydir.

Dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler için mevcut olan en son Windows sürümü Windows 10 işletim sistemidir. Bu işletim sistemi, Windows işletim sistemi tarafından desteklenen bazı tabletlere de güç sağlıyor. Bir kullanıcının birden fazla görevi kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlar. Şirket, bu bilgi işlem platformunda kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni özellikler ekliyor.

Windows işletim sisteminin farklı sürümlerinde bulunan en eski özelliklerden biri, ‘ülke ve dil’ ve ‘tarih ve saat’ özelliğidir. Dizüstü bilgisayarınızda ve PC’lerde bu iki seçenekte de manuel olarak değişiklik yapabilirsiniz. Bu makale, Windows 10 işletim sisteminde ülke ve dil ayarlarını değiştirme adımları etrafında toplanmıştır.

Windows 10 İşletim Sisteminde Ülke ve Dil Ayarlarını Değiştirme Adımları

  1. Adım : Windows 10 işletim sisteminde ülke ve dil ayarlarını değiştirmek için önce ‘Başlat’ menüsüne tıklamanız gerekir.
  2. Adım : Kontrol paneli açıldıktan sonra ‘Tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir’ seçeneğine gidin. Özellikle, aynı sekmede olan bölgelere bağlı olarak tarih ve saati değiştirmek için de kullanılabilir.
  3. Adım : Şimdi, ‘Bölge ve Dil’ seçeneğini seçin. Bu seçenek, dizüstü bilgisayarınızda ve PC’nizde ülkeyi değiştirmenize izin verecektir.
  4. Adım : Bilgisayarınızda veya PC’nizde aynı ‘Tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir’ seçeneğinden dil ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir