1. Anasayfa
  2. Android

Rehberdeki Kişilere Fotoğraf Ekleme

İşte Android Rehberinizdeki bir kişinin resmini, o kişiyi görerek tanınmalarını kolaylaştıracak bir şeyi nasıl değiştirebileceğimize göz atalım.

Rehberdeki Kişilere Fotoğraf Ekleme
0

Bu makalemizde sizlere android cep telefonunuzdaki bir kişiye resim veya fotoğraf eklemek, sizi kimin aradığını hızlıca görmenin çok kolay bir yoludur. Rehberinizdeki kişilerin isimlerini görmekte zorluk yaşıyorsanız fotoğraftan kolayca tanıdığınız kişiye ulaşabilirsiniz.

Android Kişilere Fotoğraf Ekleme

Adım 1

Telefon uygulamasını başlatın ve resmini değiştirmek istediğiniz kişiyi bulun ve kişi kartını açmak için ona dokunun. Veya telefonunuza bağlı birden fazla hesabınız varsa Kişiler uygulamasını ve kişinin bağlı olduğu hesabı açmak daha kolay olabilir.

Telefonunuza bağlı birden fazla hesabınız varsa Kişiler uygulamasını ve kişinin bağlı olduğu hesabı açmak daha kolay olabilir.

Android Kişilere Fotoğraf Ekleme

Adım 2

Kişiyi seçtikten sonra, önce Düzenleme Moduna girin. Aksi takdirde, resmine dokunarak bir aramayı tetikleyebilirsiniz. Oreo’da, ekranın sağ alt köşesindeki düzenleme simgesine dokunun. Düzenleme Modun’da iken, kişinin resmine dokunun ve ardından bir fotoğraf çekme veya cihazınızda yükle herhangi bir fotoğrafı seçebilirsiniz.

Android Rehber Fotoğraf Ekleme Yöntemi

Adım 3

Resmi kendinize göre düzenleyin ve bittiğinde değişiklikleri kaydettiğinizden emin olun.

Genellikle, bir kişinin resmini anında değiştiririm. Telefon uygulamasını en son arananlar listesine açabilir ve Düzenleme Moduna gidip farklı bir resim seçmek için simgenin sağ üst köşesindeki dikey üç noktaya dokunabilirim.

Android cihazlar için rehberdeki kişiye fotoğraf ekledik.
Android cihazlar için rehberdeki kişiye fotoğraf ekledik.

Bu adımlar, genel olarak yaygın olan rehber uygulamaları için geçerlidir. Ancak, cihazınıza veya kullanmakta olduğunuz rehber uygulamasına bağlı olarak adımlar biraz farklılık gösterebilir. Rehber uygulamasının kullanım kılavuzunu veya cihazınızın üreticisi tarafından sağlanan talimatları takip etmek de yardımcı olabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir