1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Thermalright, Venomous Plus CPU Soğutucusunu Tanıttı

Thermalright, Venomous Plus CPU Soğutucusunu Tanıttı
0

Thermalright, 10 yıldan fazla hizmet veren ve 240 W’a kadar termal yükler için tasarlanmış eski Venomous X soğutucunun yerini alan Venomous Plus CPU soğutucusunu tanıttı.

Thermalright Venomous Plus bir kule tasarımına sahiptir ve işlemcinin tabanındaki ısıyı dağıtmak için 120 mm TL-C12S fan ile donatılmıştır ve işlemci soğutucusu, altı adet 6 mm kalınlığında nikel kaplı bakır ısı borusu kullanır.

Thermalright Venomous Plus

Yeni Duyurulan CPU Soğutucu Thermalright Venomous Plus, yeniden tasarlanmış bir Venomous X işlemci soğutucusudur. Yeniden tasarım, şu anda maksimum 240W ısı dağılımına sahip olan soğutucunun termal çıkışını artırmıştır. Alüminyum kanatlar, maksimum 1500 RPM hıza sahip tek bir TL-C12S 120mm fan ile soğutulur ve hava akışını 66.17 CFM’ye kadar itebilir. Maksimum hızda, fan 25,6 dBA ses çıkarır.

Thermalright Venomous Plus - ARGB Aydınlatma

Sunulan özellikler, soğutucunun uzun süre yüksek iş yükleri altında bile düzgün şekilde soğumasını sağlar. Alüminyum radyatör elli bir kanattan oluşur, toplam ağırlığı 660 gram ve yüksekliği 158 milimetredir.

Thermalright Venomous Plus soğutucu, işlemci ile yakın temas halinde olan bir soğutma tabanı ile donatılmıştır, bir ayna kaplamasına ve CPU’daki ısıyı hızla dağıtmak için altı yerleşik ısı borusuna sahiptir.

Thermalright Venomous Plus

Fan, pervane göbeği üzerinden ARGB aydınlatması ile donatılmıştır, aydınlatma şeffaf fan kanatları aracılığıyla görüntülenir. Thermalright Venomous Plus CPU Cooler, AM4 ve Intel 115x, 1200, 2011 ve 2066 dahil hem AMD hem de Intel soketlerini destekler.

Ne yazık ki, Thermalright, soğutucunun ne zaman satışa çıkacağını veya fiyatını henüz açıklamadı.

Thermalright Venomous Plus - Üstten Görünüm

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir