1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

Bilgisayarınız için Temel Windows Yazılımları

Bilgisayarınız için Temel Windows Yazılımları
0

Dosyalar ve Veriler için Temel Güvenlik Yazılımı

Covid salgını, veri ihlallerinin sayısını ve siber güvenlik risklerini artırdı. Böyle bir durumda, Windows 11 PC’nizi aşağıdaki dosya güvenliği yazılımıyla donatmanız gerekir.

WinZip – En İyi Dosya Sıkıştırma Programı

WinZip dosya yöneticisi, dosyaları sıkıştırmak, boyutlarını küçültmek ve parolayla korumak için kullanılır. Bu temel Windows 11 programı, Google Drive, Dropbox ve OneDrive gibi üçüncü taraf uygulamalarla birlikte çalışır.

Windows 10 için en iyi yazılım olan WinZip’i kullanarak dosyaları e-posta, bulut ve sosyal medya aracılığıyla diğer cihazlarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Ek olarak, program dosyaların filigranlı PDF formatına basit bir şekilde dönüştürülmesine izin verir.

Banka düzeyinde şifreleme, WinZip’e dahil edilmiştir ve bu, herhangi bir harici kaynağın verilerinize erişmesini imkansız hale getirir. MP3, resim ve video dahil olmak üzere birçok biçimde verileri sıkıştırmak için bu programı kullanabilirsiniz.

IObit Protected Folder Pro

IObit Protected Folder Pro, hassas dosyaları ve verileri korumak için ideal çözümdür. Ayrıca, yasa dışı değişiklikleri önlemek için bir belgenin salt okunur haklarını da ayarlayabilirsiniz.

Windows 11 için IObit yazılımı, bilgisayarınıza casus yazılım veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış olsa bile belgeleri korur. Yazılımın kullanıcı dostu arayüzünü kullanarak korumalı listeye dosya ekleyebilir veya silebilirsiniz.

En son revizyonlarında, IObit protected folder, belgelerin güvenliğini sağlamak için, klasörleri masaüstünden gizleme ve tam erişimi engelleme gibi çeşitli seçenekleride mevcuttur.

WinRAR

WinRAR yalnızca bir Windows 11 dosya sıkıştırma uygulaması değildir, aynı zamanda önemli verilerinizi ve dosyalarınızı korumak için de kullanılır. Verileriniz, Windows 11 için WinRAR programı kullanılarak 256 bit şifreleme ile şifrelenebilir.

Ayrıca, verileri taşımak için dijital imza eklenmesini de destekler. Zip, RAR, CAB, ARJ vb. çeşitli formatlardaki dosyalara erişim ve içeriklerinin bir cihaz üzerinde gerekli alana aktarılması program tarafından işlerinizi kolaylaştırmaktadır.

Programı kullanarak büyük dosyaları çok sayıda CD’ye bile bölebilirsiniz. WinRAR çoklu dil özelliğinine destekliyor.

Eğlence ve Rahatlamak için Temel Yazılımlar

Çok ihtiyaç duyulan zihinsel uyarımı sağlayan en popüler Windows uygulamalarından bazılarını seçiyoruz.

Spotify – Hızlı Müzik Akışı

Spotify’ın Windows 11 sürümü, dünya çapında en sevdiğiniz müziklere tek bir platform üzerinden erişmenizi sağlar. Spotify, kullanıcıların daha az bilinen bağımsız müzisyenlerin müziklerini ve en sevdikleri sanatçıların yeni yayınlarını dinlemelerini sağlayan güçlü bir arama işlevine sahiptir.

Bu müzik akışı programı, iyi seçilmiş çalma listeleri nedeniyle popülerdir. Spotify, en iyi ücretsiz Windows 10 uygulamalarından bazılarını sunar ve rock, EDM, klasik, Bollywood ve daha fazlası dahil olmak üzere herkes için bir şeyler sunar.

Kişiler kendi çalma listelerini oluşturabilir ve daha sonra bunları diğer dinleyicilere dağıtabilir. Microsoft Windows 10, müzik dinlemek ve podcast oluşturmak için en iyi yazılımdır.

Spotify ayrıca çeşitli sanatçılardan, albümlerden ve çalma listelerinden bir müzik kitaplığı oluşturmanıza olanak tanıyan Spotify Radyo işlevini de içerir. Premium sürüme abone olduğunuzda, en sevdiğiniz müzikleri çevrimdışı olarak indirebilir ve dinleyebilirsiniz.

Web sitemize özel ücretsiz Spotify Premium Aile hesabına katılmak isterseniz aşağıda vermiş olduğum linkten ücretsiz olarak katılabilirsiniz;

Spotify Premium Aile Hesabı Davetiyesi

VLC Media Player – Tüm Video/Ses Formatlarını Destekler

VLC Media Player, çeşitli müzik ve video formatlarının ve yüksek çözünürlüklü filmlerin zahmetsizce oynatılmasını sağlar.

VLC, sistemlerin çoğunda donanım kod çözme özelliği vardır. Otomatik altyazı yükleme ve ses filtreleri dahil olmak üzere karmaşık bir yetenekler koleksiyonu içerir.

Windows için bu medya oynatma programı, diğerleri arasında Mozilla eklentisi ve ActiveX eklentileri de dahil olmak üzere çeşitli eklentileri de destekler. YouTube videolarını doğrudan VLC medya oynatıcıdan aktarabilir ve masaüstü ekranınızı veya kamera beslemenizi kaydedebilirsiniz.

Profesyonel Sanatçılar ve Tasarımcılar için Temel Programlar

Windows 11, tasarımcılar, özellikle grafik tasarımcılar ve dijital eskiz sanatçıları için çeşitli özellikler sunar. Bu temel Windows 10 uygulamaları hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygundur.

Adobe InDesign – Mizanpaj Tasarımında Çıtayı Yükseltin

Adobe InDesign, çoğunlukla yayıncılık firmaları tarafından çarpıcı dergi kapakları ve göz alıcı broşürler oluşturmak için kullanılan en iyi Windows 11 uygulamalarından biridir.

Adobe InDesign’ın rakiplerinden daha basit bir öğrenme eğrisi vardır ve kullanıcılar çıktılarını PDF veya HTML formatında alabilir; bu nedenle, Windows 10 sürüm 2020-21 için sahip olunması gereken yazılımlar listemize dahil edilmiştir.

Program, otomatik resim hizalama ve düzenleme için yapay zeka tabanlı bir çözüm olan Sensei teknolojisi tarafından yürütülüyor. InCopy özelliklerinden biri olan, tasarımcıların aynı proje üzerinde ekip tasarımcılarıyla paylaşımda bulunmalarını ve etkileşim kurmalarını sağlayarak onu en iyi ücretli Windows 11 dijital tasarım yazılımlarından biri haline getirir.

Inkscape: Grafik Tasarım için Özgür Yazılım

Inkscape, windows için en büyük ücretsiz vektör tasarım özelliklerinden bazılarını sunarak hem amatör hem de profesyonel sanatçıların kullanımına uygun hale getirir.

Program, ölçeklenebilirliği ile ünlüdür ve kullanıcıların fotoğrafların boyutunu birkaç kolay adımda verimli bir şekilde büyütmesine veya küçültmesine olanak tanır. Inkscape, programı düzenli olarak destekleyen ve yeni özelliklerle güncelleyen, deneyimli tasarımcılardan oluşan kararlı bir topluluktur.

Bu program, açık kaynaklı olduğu ve kullanıma hazır eklentiler oluşturmaya izin verdiği için Windows 11 için oldukça gereklidir. Ek olarak, kullanıcılar önceden tanımlanmış filtreleri kullanarak fotoğraflarının çekiciliğini artırabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir