1. Anasayfa
  2. İşletim Sistemleri

Google Play Store’u PC’lere nasıl indirip yükleyebilirim?

Google Play Store’u PC’lere nasıl indirip yükleyebilirim?

Günümüzde birçok kişi, birçok etkinlik için hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabildikleri için akıllı telefonlara güveniyor. İşletim sistemlerine gelince, bugün Android ve Ios ile karşı karşıyayız, Google Android işletim sistemi Son derece popüler ve çoğu cihazda kullanılıyor.

Android‘in en ilginç özelliklerinden biri, Play Store’da birçok uygulamanın bulunmasıdır, bu Google Play Store‘da çok çeşitli oyunlar vardır, ayrıca yaşam tarzı, sosyal medya, müzik, fotoğrafçılık ve daha fazlasıyla ilgili uygulamalar da vardır. Bu uygulamalarda kullanabileceğiniz bedava google play kodlarına ulaşabilirsiniz. Play Store akıllı telefonunuza sıkıştırılır, ancak ona dizüstü bilgisayarınızdaki veya PC’nizdeki bir web tarayıcısı aracılığıyla da erişebilirsiniz.

Google Play Store’a dizüstü bilgisayarlardan ve PC’lerden nasıl erişilir;

Google Play’i bir dizüstü bilgisayara veya PC’ye indirmenin ve yüklemenin doğrudan bir yolu yoktur. Bununla birlikte, herhangi bir web tarayıcısından erişebilirsiniz. Sadece Google’ı ziyaret edin ve tarayıcınızda oynayın, akıllı telefonunuza da giriş yaptığınız resmi Gmail kimliğini kullanarak giriş yapmanız gerekir.

Akıllı telefonunuza indirilen uygulamaların bir listesini görebilirsiniz. Akıllı telefonunuza herhangi bir uygulamayı indirmek için doğrudan Play Store’daki tarayıcınızdan da sipariş verebilirsiniz. Bu şekilde, Google Play Store’a dizüstü bilgisayarınızdan veya PC’nizden erişebilirsiniz. Ücretsiz play store kodlarına ihtiyacınız var ise Google play store kodları linkine tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Google Play’i dizüstü bilgisayarlarda ve PC’lerde nasıl indirip çalıştırırım?

Yukarıda belirtildiği gibi, Play Store’u dizüstü bilgisayarınızda veya PC’nizde indirmenin ve başlatmanın doğrudan bir yolu yoktur. Bunu yapmak için, PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda Android cihazları simüle eden bir Android Emülatörüne ihtiyacınız olacak.

Bir akıllı telefon kadar verimli ve uygulamaları API seviyelerinde denememize ve çalıştırmamıza izin veriyor. Yani teknik olarak, herhangi bir uygulamanın performansını test etmek istiyorsak her zaman bir akıllı telefona ihtiyacımız yok.

Piyasada bu tür birçok android emülatör var. En popüler olanlardan bazıları NOX, Bluestacks ve Andyroid‘dir. Google Play Store’u bilgisayarınıza indirmek için bu emülatörlerden herhangi birini indirebilirsiniz.

Bir Bluestacks emülatörünüz varsa, şu adımları izleyin:

BlueStacks-2022

  1. Herhangi bir tarayıcıyı ziyaret edin ve Bluestacks.exe dosyasını indirin.
  2. .Exe dosyasını çalıştırın ve kurun ve ekrandaki talimatları izleyin.
  3. Kurulum tamamlandıktan sonra emülatörü başlatın.
  4. Şimdi Gmail kimliğinizi kullanarak oturum açmanız gerekecek.
  5. Play Store’u indirin
  6. Artık uygulamaları arayabilir ve performansları hakkında bir fikir edinmek için bunları dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nize yükleyebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili