1. Anasayfa
  2. İnternet Araçları

Google Chrome Sekme Grubu Özelliği Nasıl Kullanılır?

Google Chrome Sekme Grubu Özelliği Nasıl Kullanılır?
0

Sekme Grupları adı verilen özellikler, Chrome tarayıcısının gruplanmasına yardımcı olacaktır.

Bu gösteriş, Google Chrome kullanıcılarının etkin sekmeleri çeşitli gruplar halinde düzenlemelerine ve iş akışlarını iyileştirmelerine yardımcı olur . Bu, Chrome tarayıcılarının yeni güncellemesinde Chrome OS, Mac, Windows ve Linux kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Ek olarak, bu özelliğe Chrome tarayıcının 85.0.4183.102 sürümünde tüm kullanıcılar için varsayılan olarak izin verilir.

Ekip uzun süredir üzerinde çalışıyor ve Google bu özelliği bu yılın başlarında bazı kullanıcılara sundu. Şimdi, kapsamlı A / B testinden sonra, şirket yeni Chrome tarayıcı güncellemesinin herkes tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Kişilere , beta kanalı veya bayraklar aracılığıyla Sekme Grupları özellikleri sunulur.

Sekme Grubu Google’ın Chrome’unda nasıl çalışacak?

Bu yeni özellik ile kullanıcılar, bir sekme grubuna, kullanıcıların adlar ve renklerle düzenleyebileceği farklı sekmeler ekleyebilir. Gruplar, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalışmanızın organizasyonunu geliştirecektir. Özelliğin kullanımı kolaydır ve kullanıcılar, işlevi temizlemek için Chrome tarayıcısıyla benzer konumları karıştıracak şekilde özelleştirebilir. Bu özellik, özellikle iş için düzinelerce organize edilmemiş sekme açan kullanıcılar için kullanışlıdır.

Yeni bir sekme grubu oluşturmak istiyorsanız, önce ‘Yeni gruba ekle’ seçeneğini seçmek için bir sekmeyi tıklamalısınız . Yeni bir grup sekmesi kurulduğunda, grup şeridi boyunca ayrı açık sekmeler çizilebilir ve bu sekmeler gruba otomatik olarak eklenebilir.

Ek olarak, ikinizin de özel bir ad ve renk belirlemesini sağlamak için grup simgesine dokunarak bir menü açılır . Genişletilecek sekme grubunu seçerseniz ve ardından sekme grubunu seçerseniz, sekmenin üzerinde sağ tarafa ve “mevcut gruba ekle” seçeneğine tıklamanız gerekir.

Bu özelliği almak için, Chrome tarayıcıyı Mac veya Windows’ta kullandığınızda 85.0.4183.102 sürümüne yükseltmeniz gerekir . Öte yandan, Chromebook için Chrome’unuzun 85.0.4183.84 veya daha yeni bir sürümüne güncelleme özelliği etkinleştirebilir. Ancak, en son güncellemenin iOS ve Android’e ne zaman sunulacağı henüz belli değil.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir