1. Anasayfa
  2. Gündem

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir? İYS’ye Nasıl Başvurulur?

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir? İYS’ye Nasıl Başvurulur?
0

İleti yönetim sistemi yani İYS sistemi elektronik ileti sistemlerinin kontrol edilmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Ticaret Bakanlığı tarafından kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu sistem sayesinde e-posta, sms ve arama işlemlerinin tamamının kontrol edilmesi mümkün hale getirilmiştir.

Tabi bu sistemin artısı tüm müşterileri yakından takip etme, doğru insanlara doğru şekilde ulaşma imkanının elde edilmesidir. SMS atılması gereken müşteri veya aranması gereken müşteri daha rahat belirlenecektir. İletiyi almak isteyen müşteri veri tabanından rahatça çıkartılacaktır. Bu sistemi kullanmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir.

İleti Yönetim Sistemi Nedir?

İleti yönetim sistemi elektronik olarak bağlantı kurmak için kurulan yöntemlerin tamamının dahil edildiği bir yöntemdir. Bu sistem sayesinde hepsinin kontrol altına alınması, iletilerin takip edilmesi, şikayetlerin kontrol edilmesi mümkün olmaktadır.

İYS sistemi ister tüccar ister şahıs olarak işletilen şirketler olsun kanunda belirtilen gruba dahil olanların hepsinin dahil olması gerekmektedir. Sizlerde bu sistemden faydalanmak istiyorsanız öncelikle bundan emin olmanız ve ardından başvuru yapmanız gerekiyor.

İYS yani ileti yönetim sistemi alıcı, şirket ve bu hizmeti sunan firma arasında ki bağlantı ile sağlanmaktadır. Doğru şekilde işlemesi için tüm sistemin doğru şekilde hazır hale getirilmesi gerekiyor. SMS, e-posta ve sesli aramaların uygun şekilde hazırlanıp devamlı aralıklarla gönderilmesi gerekiyor.

İleti Yönetim Sistemine Nasıl Başvurulur?

İleti yönetim sistemine dahil olunmak için gerekli başvuruyu yapmak gerekiyor. İYS sistemini sizin adınıza yönetecek olan şirketimizle iletişime geçerek bu hizmetin sağlamış olduğu tüm kolaylıklarından yararlanmanız mümkün olacaktır.

İYS sistemi kanun gereği bazı şirketler tarafından kullanılması zorunlu değildir. İYS kullanılması zorunlu olanlar bu sistemi uygulamadıkları halde para cezası ile karşı karşıya kalacaklardır. 28.546 TL’ye kadar bu sistemi uygulamamanın cezası şirketlere uygulanmaktadır.

İYS sistemi sayesinde izin ekleme, izni değiştirme, izin sorgulama, günlük raporlama, mark ve aynı zamanda bayi yönetimini kontrol edilmesi mümkündür. Bunun için özel olarak hazırlanan API uygulamaları sayesinde mesaj, mail atılması ile aramalarının tamamının kontrol edilmesi mümkün olacaktır. Detaylı bilgi almak için https://www.iys24.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir