1. Anasayfa
  2. Oyun

Atari Breakout Easter egg nasıl oynanır?

Yıllardır, Google Arama'da oynanabilen gizli bir Atari Breakout oyunu var. İşte 2020'de oyunu bulmanın ve oynamanın doğru yolunu göstereceğiz.

Atari Breakout Easter egg nasıl oynanır?

Google Arama’da oynayabileceğiniz gizli bir Atari Breakout Easter egg oyunu vardır . Bu, geçmişte piyasaya sürülen ve bugün hala mevcut olan Google ile ilgili birçok Paskalya yumurtasından yalnızca biridir. Buna diğerleriyle aynı yoldan erişilebilirken, Paskalya yumurtasının benzersiz doğası nedeniyle süreç biraz farklıdır.

Modern standartlara göre Breakout , görsel veya zihinsel olarak en çok uyarıcı oyun değildir. Sonuçta, sadece Pong’un başka bir versiyonu. Bununla birlikte, atari breakout easter egg 1976’da ilk kez piyasaya sürüldüğünde, büyük ölçüde zamanının bir ürünüydü ve anında talep çeken ve bir hit olduğunu kanıtlayan bir üründü. Arka plan için, isimden veya fikirden sorumlu olmasa da, Breakout , Steve Jobs tarafından ödenen Steve Wozniak tarafından Atari için tasarlandı .

İken Koparma 1976 yılında başlatılan, Google Arama versiyonu orijinalin 37 yıldönümü münasebetiyle 2013 yılında geri eklendi. Doğrudan oyunun klasik sürümünden ilham alan Google’ın sürümü, normal Google Arama deneyiminde güzel bir değişiklik yapıyor. Oyuncular, oyunu oynamak için klavyelerindeki ok tuşlarını veya farenin kendisini kullanma seçeneğine sahiptir. Hiçbir tıklama olmadan, mümkün olduğunca çok bloğu kırarak yapabileceğiniz en yüksek puanı elde etmek için beş canınız olacak.

Google Arama’da Atari Breakout’u Gizli Oyununu Bulma

Atari Breakout Easter egg Google Arama'da bulma

Çoğu Google Arama Paskalya yumurtasında, onları bulmak doğru arama terimini aramak kadar basittir. Bu sefer teknik olarak da doğru olsa da, Breakout’un Arama sürümünü düzgün bir şekilde bulmak ve oynamak için ekstra bir dikme gerekiyor . Kullanmanız gereken arama terimi “Atari Breakout ” dur, ancak yalnızca ” Breakout ” da işe yarayacaktır. Terim ne olursa olsun, aramayı normal bir şekilde yaparsanız, Google Arama normal sonuç kümesini döndürür resmi sitelere ve kaynaklara bağlantılar dahil. Oyuna Google Arama’nın Görseller bölümünde arama yaparak erişebilmenize rağmen, artık durum böyle değil – en azından bir bağlantıya tıklamadan. 2020’de Paskalya yumurtasını bulmanın doğru ve güncel yolu, arama terimini Google Arama çubuğuna yapıştırıp “Kendimi şanslı hissediyorum” u tıklamaktır.

Yine, şanslı arama seçeneğini kullanmazsanız, Paskalya yumurtası istendiği gibi yüklenmez ve aynı şey Google Arama Görselleri için de geçerlidir, ancak sonunda oyunun birçok görseliyle karşılaşacaksınız. Ek olarak, Chrome mobil uygulaması üzerinden Google Arama’ya erişirken ” Kendimi şanslı hissediyorum ” sekmesi olmadığı için, bu kullanıcılar terimi normal şekilde arayarak ve ardından ilk arama sonucunu tıklayarak oyunu oynamaya devam edebilir. Ancak bu , Google aramasını gerçekleştirir yapmaz Atari Breakout oyununun otomatik olarak ateşlenmesiyle tam olarak aynı değildir .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir