1. Anasayfa
  2. İnternet

Web Sitesi için Sunucu Kiralama

Web Sitesi için Sunucu Kiralama
0

Yüksek teknoloji çağında, çoğu İnternet’i aktif olarak kullanıyor, her yerde her tür siteyi ziyaret ediyor: evde, işte, yolda, tatilde. Sitenin düzgün çalışması için yazılım ve donanıma ihtiyacınız var. Site donanımı bir sunucudur, yani belirli bir tür veriyi alan, ileten ve işleyen özel bir bilgisayardır.

Bakım maliyetine göre, sunucular bütçe ve profesyonel olmak üzere ikiye ayrılır.

Bütçe sunucusu , standart bir durumda geleneksel bir bilgisayar temelinde oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sunucuların bakımı çok pahalı değildir, çünkü bileşenler nispeten ucuzdur, ancak aynı zamanda kendilerine atanan görevleri yerine getirecek kadar güçlüdür. Bir bütçe sunucusunun temel dezavantajı, tüm parçaların çok dayanıklı olmamasıdır.

Profesyonel sunucular , daha önce birçok dayanıklılık testinden geçen özel ekipman temelinde oluşturulur. Çalışma süresi faktörü, her sunucunun çalışmasında çok önemlidir, çünkü belirli bir sitenin çalışması buna bağlıdır. Sunucunun sorunsuz çalışması için, genellikle ana donanımın arızalanması durumunda çalışmaya başlayan yedek ekipman içerir.

Sunucuların bileşenlerini ve bakımını anlamak istemeyenler için özel bir sunucu kiralama imkanı vardır. Bu kullanıcılar, sunucu yazılımına uzaktan erişim elde eder ve onu değiştirebilir veya yeniden yükleyebilir. Ek olarak, yetkisiz kişilerin sunucuya erişimini engelleyerek güvenliği artırmak, sunucunun İnternete bağlanma hızını artırmanın yanı sıra teknik özelliklerini iyileştirmek gibi seçenekler de satın alabilirsiniz. Özel bir sunucu kiralamak isteyenler için, bu tür hizmetleri sağlayan barındırma şirketleri için büyük bir pazar var.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir