1. Anasayfa
 2. Rehber

Wattpad Hesap Silme Linki 2024

Wattpad Hesap Silme Linki 2024

Wattpad hesap silme linki ile hesabınızı kalıcı olarak silebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha önce Wattpad kullanmış veya yeni kullanmaya başlamış olabilirsiniz. Platform üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silme isteği bir şekilde içinize gelmişse. İzlemeniz gereken birkaç basit adım bulunuyor.

Wattpad, bir dönemin oldukça popüleri olan ve pek çok kitabın çıkış noktası olan. Gelişmiş bir içerik paylaşım platformudur. Genel anlamda kitap tarzında ilerleyen platform, geçmişte pek çok yeni yazarın çıkmasında büyük rol oynamış durumda.

Her ne kadar içerisinde sonsuz içerik barındırıyor, size de içerik üretme şansı sunuyor olsa da kimi zaman Wattpad hesabınızı kapatma isteğinde bulunabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sitenin sağladığı imkanlar doğrultusunda birkaç adımda hesabınızı silebilirsiniz. Peki, nasıl?

Wattpad Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? Wattpad Kalıcı Hesap Silmek

Wattpad üzerinde yaptığınız paylaşımlar, yorumlar, okuma listesi, kitaplarınız gibi verilerin tek bir seferde silinmesine ihtiyacınız varsa hesap silme linki üzerinden adımlar atmanız oldukça doğru olacaktır.

Ancak, sadece bu bilgiler değil. Hesap içerisindeki mesajlarınız, takipçileriniz ve takip ettiğiniz hesaplar. Kullanıcı adına olan sahipliğiniz gibi pek çok bilgi de aynı anda silinecektir. Tüm bunları göze almanın yanı sıra Wattpad, hesap silme sayfasında hesaplarınızın verilerini tamamen indirmenize imkan tanıyan bir alana da sahip. Verilerinizi indirerek söz konusu kitaplarınızın bir yedeğine de sahip olabilirsiniz.

Fazla uzatmadan, Wattpad hesap silme linki nasıl kullanılır? Gelin bakalım;

 • Bu linki https://www.wattpad.com/user_close adres çubuğuna yapıştırıp gidin ve Wattpad hesap silme linki sayfasına ulaşın,
 • Hesabınıza daha önce giriş yapmamışsanız hesabınıza giriş sağlayın,
 • Verdiğimiz linkten karşınıza çıkan “hesap kapatma sayfasına” ulaştığınıza emin olun,
 • Karşınıza çıkan ekrandan “ayrılma nedeni” alanına bir neden seçin ve Wattpad deneyimi alanına birkaç kelime de olsun bir şeyler yazın,
 • Sayfanın altında bulunan “evet eminim” alanına tik koyun,
 • Son olarak şifrenizi girin ve “hesabı kapat” butonuna tıklayın.

Wattpad hesabını mobilden silmek isteyenlerin izlemesi gereken adımlar ile listede belirtilmiş şekilde;

 • Mobil uygulamayı açın ve hesabınıza girin,
 • Profil fotoğrafınıza tıklayın,
 • Açılan alandan “Ayarlar” sekmesine girin,
 • Hesap alanı altında bulunan “hesabı kapat” seçeneklerine tıklayın,
 • Sizden istenen alanları doldurun ve son defa şifrenizi girip “hesabı kapat” butonuna tıklayın.

Mobilden yapılan işlemler kimi zaman anlatıldığı gibi olamıyor bu nedenle kafa karışıklığını önlemek adına yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz Wattpad hesap silme linki üzerinden işlemleri yapmanıza daha sağlıklı olacaktır.

Her şeyden sonra, hesabı kapat butonuna tıkladığınız anda hesabınızdan çıkış yapılacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanıza gereken tek şey hesabınıza tekrar girmeden sadece hesabınızın kaldırılmasını beklemek.

Wattpad platformunda hesap kapatma süresi ne kadar? Her platformda bu süre değişiklik gösterebiliyor ancak Wattpad’de karşımıza çıkan süre 6 Aya kadar çıkabiliyor. Wattpad bu konuda net bir açıklama yapmadığı için kullanıcıların kafası da bir hayli karışık.

Ancak şundan emin olmalısınız ki, hesabınızın kullanıcı adı ve sayfası hesabı kapat butonuna tıkladığınız andan itibaren devre dışı bırakılıyor bu sayede hesabınız uzun süreler sonrasında da kapatılmış olsa erişilemez, yorumları ve kitapları görüntülenemez hâle geliyor.

Peki, hesabı silmekten vaz geçersek ne yapmamız gerekiyor? Wattpad hesap silme linki iptal etmek.

Wattpad Hesap Silme Linki İptal Etmek Wattpad Hesap Kapatma İptali

Wattpad hesap silme linki iptal etmek aslında sandığınızdan daha basit adımlarla ilerliyor. Diğer sosyal medya platformlarında da olduğu gibi hesap silme linki üzerinden yaptığınız adımlardan sonra birkaç adımda hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz.

Ancak burada birkaç bilgi eksikliği bulunuyor. Wattpad tarafından, hesapların tamamen ve kalıcı olarak ne zaman silindiğine dair bilgiler bulunmamakta. Bu nedenle, hesaplarınızı geri alabilmek için ne kadar süreye ihtiyacınız var bilinmemekte.

Ancak bunu her sosyal medya sitesinde de olduğu gibi 30 gün olarak almamızda bir sakınca yoktur. Hesabınızın tamamen silinmediği bir zaman içinde bu adımları gerçekleştirerek hesabınızın tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz;

 • Wattpad sitesine gidin veya güncel Wattpad mobil uygulamasına giriş sağlayın,
 • Hesap girişi alanına gelin ve silinme talimatı verdiğiniz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş sağlayın,
 • Giriş işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmişse hesabınız kurtarılmış demektir.

Ancak, giriş işlemi sırasında hata alıyorsanız Wattpad hesabınız sonsuza kadar silinmiş durumdadır. Kullanıcı adınızı bir başkası almadan tekrar Wattpad hesabı oluşturma imkanınız da bulunuyor.

Wattpad hesap silme linki üzerinden yapacağınız işlemlerden sonra hesabınızdaki verilerin tamamenve geri döndürülmesi imkansız şekilde silindiğini de unutmamanız gerekmektedir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir