1. Anasayfa
  2. Sağlık

Evde Ateş Düşürme

Evde Ateş Düşürme
0

Ateş, başa çıkılması gereken gerçek bir acı olsa da, onları vücudunuzun erken uyarı sistemi olarak düşünün. Ateşlerin çoğuna enfeksiyonlar neden olur, bu nedenle vücudunuz kanı, cildinizin yüzeyinden vücudunuzun iç kısmına doğru hareket ettirerek sıcaklığı artırır.

Birkaç doğal ateş düşürücüyü sizler için listeledik. İşte, evde ateş düşürme yöntemleri!

Su

Ateşli olduğunuzda, vücudunuz sizi soğutmak için terler. Ancak bu yüzden çok fazla su kaybederseniz (yüksek ateşle olabileceği gibi) vücudunuz daha fazla su kaybını önlemek için ter kanallarını kapatır ve ateşinizle başa çıkmanızı zorlaştırır. Bu yüzden bol bol su için.

Buz

Bir şeyler içemeyecek kadar mideniz bulanıyorsa, buz emebilirsiniz. Çeşitlilik için, seyreltilmiş meyve suyunu bir buz kalıbında dondurun.

Islak kompreslerle soğutun

Islak kompresler vücudunuzun ısısını düşürmeye yardımcı olur. İronik olarak, sıcak, nemli kompresler de işi görür. Rahatsız edici derecede sıcak hissetmeye başlarsanız, bu kompresleri kaldırın ve alnına, bileklere ve baldırlara soğuk kompresler uygulayın. Vücudun geri kalanını kapalı tutun. Ateş çok fazlaysa, hiç sıcak kompres kullanmayın. Bunun yerine, ateşin yükselmesini önlemek için soğuk olanları uygulayın. Vücut ısısına gelinceye kadar değiştirin ve ateş düşene kadar devam edin.

“Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçların gizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen, bazen sağlıklı yaşam ipuçları veren bazen hayatımız da iz bırakanların iç dünyasını keşfeden bazen de ünlü şairlerin kısa şiirlerine değinen Çünkü Başka Sen Yok Blogu’nu takip etmek için linki tıklayabilirsiniz.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir