1. Anasayfa
  2. Mobil

Motorola Frontier akıllı telefon 194 megapiksel kamera alacak

Motorola Frontier akıllı telefon 194 megapiksel kamera alacak
0

Motorola Frontier, en güçlü dahili doldurmaya ek olarak 194 megapiksel kamera ile öne çıkan yeni bir amiral gemisi akıllı telefondur.

Motorola, üst düzey akıllı telefon pazarındaki varlığını her zamankinden daha net hale getirmeye çalışıyor. Motorola’nın amiral gemisi Edge 30 Pro piyasaya çıkmak üzere ve en talepkar tüketiciler için gelecek tek model değildir. Motorola’nın amiral gemisi Frontier akıllı telefonu yolda.

Motorola Frontier bir süredir sızıntılarda gösteriliyor ancak bu modelin pazar adı hâlâ bilinmiyor. Bu üreticinin telefonlarının tanımlarına baktığınızda, başka bir Motorola Edge bekliyorsunuz.

Cihazın görünümü @evleaks tarafından yapılan render sayesinde bilinir hale geldi. Motorola Frontier’in arkasında çok büyük bir kamera lensi ve iki küçük lens görebilirsiniz. Ana matris 200 megapiksel çözünürlüğe sahiptir, ancak kamera alışılmadık bir 194 megapiksel çözünürlükte çalışıyor. Diğer iki kamera da umut verici görünüyor: geniş açılı olanı 50 megapiksel çözünürlüğe sahiptir, bu çift optik zoom sağlayan telefoto lensli bir kamera. Buna karşılık, özçekimler için ön kamera 60 megapiksel sensör kullanacak.

Motorola Frontier ekranının kenarları yuvarlatılmıştır ve 144 Hz yenileme hızına ve HDR10+ desteğine sahip 6.67 inç AMOLED matrisidir.

Resmi olmayan verilere göre, akıllı telefonun işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1+ işlemci, yani daha yüksek çekirdek saat hızına sahip 4nm TSMC teknolojisi kullanılarak yapılan yayın öncesi Qualcomm yonga seti olmalı. Mobil cihazın en zengin versiyonu 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile donatılacak. Güç, 125W hızlı şarj ve 30 hatta 50W kablosuz şarj ile 4.500mAh pil ile sağlanır. Akıllı telefon, My UX arayüzü ile Android 12 işletim sistemini çalıştıracak.

Motorola Frontier, güçlü Snapdragon 8 Gen 1+ mobil işlemcinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelebilecek 2022’nin ikinci yarısına kadar beklemek zorunda kalacak.

Yazı Kaynakları
XDA-Developers

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir