1. Anasayfa
  2. Windows 11

Windows 11, Dosya Gezgini ve Ayarlar uygulaması için yeni bir arayüz alıyor

Windows 11, Dosya Gezgini ve Ayarlar uygulaması için yeni bir arayüz alıyor
0

Görüntüler, Explorer’ın yeni arayüzünü ve içerik menüsünün ve pencerelerin yuvarlatılmış köşeler aldığı Windows 11 işletim sisteminin uygulama parametrelerini doğrulayan internete sızdırıldı.

Ekran görüntüleri, görünüşe göre Microsoft’tan en son yapı 22000.51’i alanlar tarafından Twitter’da yayınlandı, hemen kaldırıldı, ancak WindowsLatest resimleri kaydetmeyi başardı.

Aşağıdaki resim, Microsoft’un Windows 11‘deki Dosya Gezgini uygulaması için yeni renkli simgeler ve kontrollerle yeni bir tasarım üzerinde çalıştığını göstermektedir. Yeni kaşifte ayrıca en üstte bulunan şerit menü de bulunmuyor.

Yeni Windows 11 Gezgini

Yeni Windows 11 Explorer, basitleştirilmiş bir Başlık menüsüne ve uygulamadaki tüm düğmeler için yeni simgelere sahiptir. Başlık, yeni bir klasör oluşturmanıza, öğeleri yeniden adlandırmanıza veya silmenize, Windows Share menüsünü kullanarak dosya paylaşmanıza ve daha pek çok şeye olanak tanıyan bir dizi temel eylemi içerir. Tüm düğmelerin ayrıca yeni simgeleri vardır.

Burada, kaşif başlık alanının sonundaki yeni üç nokta düğmesine tıklayarak gelişmiş seçeneklere hala erişebilirsiniz.

Ayrıca, iletken daha modern hale geldi. Bağlam menüsü, güncellenmiş Windows 11 arayüzünün geri kalanına uyması için akrilik şeffaflık ve yuvarlatılmış köşelerle tamamen yeniden tasarlandı.

Güncellenmiş uygulama parametreleri

Yeni bir sızıntı, Ayarlar uygulaması için tamamen yeni bir görünümü doğruladı. Şimdi uygulama tamamen farklı bir biçimde sunuluyor, soldaki tanıdık “Denetim Masası” na benzer yeni bir gezinme menüsü kullanıyor.

Ayarlar uygulamasında artık her ayarın yanında Sistem, Kişiselleştirme, Windows Güncelleme, Bluetooth ve daha fazlası gibi hoş simgeler var. Tüm uygulama pencerelerinde şeffaflık etkisi ve serbest tasarım uygulanmıştır.

Windows 11 Kişiselleştirme Seçenekleri

Windows 11 sistem ayarlarıWindows 11 hakkında

Yazı Kaynakları
WindowsLatest

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir