1. Anasayfa
 2. İşletim Sistemleri

Windows 11 ISO Dosyası 32/64 Bit İndir, Sızıntı Haberleri, Özellikler, Çıkış tarihi

Windows 11 ISO Dosyası 32/64 Bit İndir, Sızıntı Haberleri, Özellikler, Çıkış tarihi

Modern bir kullanıcı arayüzü ile donatılmış en son işletim sistemi Windows 11 sürüm 21996.1’i indirin. Ön görüntüsü internete düştü ve şimdi Windows 11’i kişisel bilgisayarınıza indirebilir, yükleyebilir ve deneyebilirsiniz.

Windows 11 özelliklerinin ve ISO dosyalarının sızdırılmasından kısa bir süre sonra, teknoloji konusunda bilgili insanlar Windows 11 hakkında alabilecekleri tüm bilgiler için deliye döndüler. Bu çılgınlardan biriyseniz, daha fazla ayrıntı için makalenin tamamını kontrol edin.

Windows 11 Çıkış tarihi — Lansman tarihi

Şu anda Windows 11’in piyasaya sürülmesi için belirlenmiş bir tarih yok . Ancak, 24 Haziran 2021’de Microsoft’un yeni nesil Windows hakkında konuşacağı bir etkinlik planlandı. Bu etkinlik, 24 Haziran’da saat 11.00’de planlandı. Dolayısıyla, o gün Windows 11 çıkış tarihini duyurmalarını bekleyebiliriz.

2015’te Windows 10, Microsoft’un başka bir Windows sürümü oluşturmayacakları konusunda kararlı olduğunu duyurdu. Ancak teknoloji için devrim niteliğinde zamanlar vardır ve her gün yeni teknolojiler tanımlanmaktadır. Bu nedenle Microsoft, tüm kullanıcılar için Windows 11’i başlatmaya karar verdi.

Windows 11 32/64 bit ISO dosyası indir

Kullanıcıların çoğu şimdi bile Windows 11 32/64 bit ISO dosyasını aramaya başladı . Windows’un bu sürümünün henüz piyasaya sürülmediğini söyleyelim. 24 Haziran’da Windows 11’in piyasaya sürülmesiyle ilgili bazı duyurular yapılacak. Win11 piyasaya sürüldüğünde ve indirilmeye hazır olduğunda, Microsoft’un resmi portalında kullanıma sunulacak.

Win11 150 dosyası kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak (Erken tahmin) ve kullanıcılar yeni sürüm için ödeme yapmak zorunda kalmayacak. İşletim sisteminizi kullanılabilir olur olmaz Win11’e yükseltmenizi öneririz. Çünkü belirli bir zaman diliminden sonra Microsoft da ödeme yapabilir.

Windows 11 150 dosyası, bot 32 ve 64 bit işletim sistemleri için geçerli olacaktır. İşletim sisteminize göre sürümün ISO dosyasını indirmeniz gerekecektir.

Windows 11 Ücretsiz veya Ücretli – Fiyat Ayrıntıları

Windows 11’in, sistemlerinde halihazırda Windows 10, 7 ve Windows 8.1 çalıştıranlar için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulması bekleniyor. Microsoft, önceki yıllarda Windows 10 için benzer bir ücretsiz yükseltme yöntemi çalıştırmıştı.

Windows 11’i ücretsiz sağlamak, Microsoft’un Microsoft Windows’un en son sürümüne daha fazla kullanıcı getirmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, artık şirket tarafından desteklenmeyen kullanıcıların cihazlarından eski işletim sistemlerinin güvenli bir şekilde kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Windows 11 Sızıntı Haberleri

Windows 11, 24 Haziran 2021’de piyasaya sürülecek. Ancak zaten internete sızdırıldı. Windows ilin bazı temel özellikleri ve çeşitli diğer ayrıntılar sızdırıldı. Sızıntılarda, yeni sürüm için yeni bir başlat menüsünün tasarlandığı görülebiliyor. Windows 11 Leaked haberlerinde görülen başka birçok arayüz düzeyinde değişiklik var.

Yeni başlat menüsü yuvarlatılmış köşelere ve yeni bir başlangıç sesine sahip olacak. Bu yükselme, Windows 10’da kullandığınızın basitleştirilmiş ve daha hızlı bir sürümü olacaktır. Bu, çeşitli sabitlenmiş uygulamaları, son dosyaları, hızlı kapatma seçeneklerini ve çok daha fazlasını içerecektir.

Windows 11 Özellikleri

 • Yeni Başlat Menüsü, Görev Çubuğu ve Arama Çubuğu
 • Pencereler taşınırken ve sürüklenirken yeni Animasyonlar eklenir. Yeni bir pencere açma, kapatma ve dokunmayı simge durumuna küçültme bile Windows’un önceki sürümlerinden farklı animasyonlara sahiptir.
 • Bölünmüş ekran gibi pencerelerle çoklu görev gerçekleştirmek, çeşitli görev pencerelerinden oluşan gruplar oluşturmak vb. için öne çıkan eklenti.
 • Dokunmatik kontroller önemli ölçüde geliştirildi. Windows 11, Windows 10’da bulunan çeşitli sorunları giderecektir.
 • Bu sürümde yeni sesler eklenmiştir. 2015 yılında Windows 10’un piyasaya sürülmesinden sonra seslerde önemli bir değişiklik yapılmadı. Ancak Windows 11’de çeşitli yeni ses seçenekleri göreceksiniz.
 • Ayrıca karanlık moda da erişebileceksiniz.
 • Yuvarlatılmış Köşeler: Windows 11’de sivri köşeler kullanılamayacak. Çeşitli çubukların köşeleri yuvarlak hale getirilecek. • Önceki sürümlerden daha çekici hale getirecek yeni simgeler eklendi.
 • Bu sürümde çeşitli yeni Widget’lar eklenmiştir.

Windows 11’in henüz bilmediğiniz birçok yeni özelliği var. Bu özellikler kısa süre içinde güncellenecektir.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Win11 kurulumu için beklenen minimum sistem gereksinimi aşağıdadır.

 • 1.2 GHz tek çekirdekli işlemci (32 bit) VEYA 1.4 GHz tek çekirdekli işlemci (64 bit)
 • 2 GB RAM veya daha fazlası
 • 1024 x 768 ekran çözünürlüğü
 • Yaklaşık 15 GB kullanılabilir sabit disk alanı.

Önerilen Sistem Gereksinimi

 • 2.0 GHz çift çekirdekli işlemci veya daha hızlısı
 • 4 GB RAM veya daha fazlası
 • 1680 x 1050 ekran çözünürlüğü veya daha yüksek
 • Yaklaşık 18 GB kullanılabilir sabit disk alanı.

Windows 11 Kurulum Boyutu

Windows 1 l’in sızdırılan sürümünden Kurulum dosyası (ISO Dosyası) boyutunun 4.54 GB olduğu görülüyor. Sızdırılan versiyonun tüm özelliklere sahip olmadığını düşünürsek gerçek dosya boyutunun 4,5 ile 6 GB arasında olacağını söyleyebiliriz.

Windows 11 Nasıl İndirilir

En yeni işletim sistemi Windows 11 test aşamasında ve İngilizce arayüzü ile incelemeye sunuluyor. Artık 21996.1 sürümünün ISO görüntüsünü indirebilir ve Microsoft’un yeni ürününü bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda veya sanal makinenizde deneyebilirsiniz:

Bildiğimiz gibi Win 11 64 Bit sürümü internete sızdırıldı ve birçok kişi onu Google Drive’a yükleyip çevrim içi olarak paylaştı. ISO dosyasını indirmek için bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılımlarla dolu olabileceğinden, sızdırılan sürümü cihazınıza indirip yüklemenizi önermiyoruz. Hacker, bilgilerinizi çalmak için bu dosyaya bazı kodlar eklemiş olabilir, bu yüzden lütfen riski size ait olmak üzere yapın.

64 Bit işletim sistemine Windows 11 nasıl kurulur

 • İndirme bağlantısından ISO dosyasını indirin.
 • Bir USD diski alın (en az 16 GB Alan ile) ve önyüklenebilir hale getirin.
 • Bu Pendrive’l Rufus kullanarak önyüklenebilir hale getirebilirsiniz.
 • Rufus’u başlatın ve az önce indirdiğiniz Windows 11 ISO dosyasını seçin.
 • Başka hiçbir alanı değiştirmeyin ve hepsini varsayılan olarak tutun ve ardından alttaki Başlat düğmesine tıklayın.
 • Bundan sonra Windows 11, USD sürücünüzde yanıp sönecektir.
 • Bu USB Sürücüyü Windows 11’i kurmak istediğiniz sisteme takın.
 • Şimdi dizüstü bilgisayarınızı/PC’nizi yeniden başlatın ve önyükleme tuşuna basmaya devam edin.
 • Önyükleme Aygıtı Seçeneklerinden birincil olarak USB Sürücüyü seçin.
 • Enter butonuna bastıktan sonra Windows 11 kurulum işlemi başlayacalctır.
 • Şimdi Dilinizi, Saatinizi ve Klavye Giriş Yöntem inizi seçin.
 • Şimdi Kur’a tıklayın.
 • Ürün anahtarınız olmadığı için “Ürün anahtarım yok” seçeneğini tıklayın.
 • Windows 11 Kurulumu için bölümü seçin.
 • İleri’ye tıklayın ve pencereleriniz kurulmaya başlayacaktır.

Şimdilik Microsoft Windows 11 hakkında bildiğimiz tek şey bu. En son güncellemeleri almaya devam etmek için bu sayfayı favorilere eklediğinizden emin olun.

Windows 11’i şimdi indirerek, ekranın ortasında yer alan canlı kutucuklar, basitleştirilmiş bir görev çubuğu, yeni simgeler ve yuvarlak pencere köşeleri olmadan güncellenmiş bir Başlat menüsü sunan yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahip olacaksınız. Ancak Windows 11’in yeni sürümünün sunduğu tek şey bu değil; işletim sisteminde başka dahili iyileştirmeler yapılacak.

Windows 11 Menüsü

Örneğin, yeni Görev Zamanlayıcı, Intel ve AMD’nin gelecekteki APU’ları için en iyi uyumluluğu sağlarken, kaynakları küçük ve büyük çekirdekler arasında akıllıca dağıtarak optimum bilgisayar performansını korur.

Windows11 Bilgisayarım

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir