1. Anasayfa
  2. Windows 10

Windows 10 Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ekranınızı bölerseniz, aynı anda birden fazla uygulama çalıştırabilirsiniz. Windows 10'da ekranın nasıl bölüneceği aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10 Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır?
0

Pek çok bilgisayar kullanıcısı, Windows 10 ekranı ikiye bölme işlemi yapılabildiğinden habersizdir. Birden fazla işi aynı anda yapabilmek için genellikle çift monitör yöntemini tercih etmektedir. Fakat, çift monitör yöntemi pahalı olduğundan dolayı bilgisayar kullanıcıları da işlerini yapabilmek için alternatif yöntemleri araştırmaktadır.

Araştırılan alternatif yöntemlerden biri de hiç kuşkusuz Windows 10 işletim sisteminde bulunan bir özelliktir. Kullanıcılar, Windows 10 işletim sisteminde bulunan bu özelliği kullanarak ekranı hem ikiye hem de dört’ e bölebilmektedir.

Büyük kolaylık sağlayan Windows 10 ekran bölme sayesinde siz de aynı anda pek çok işi bir arada yapabilme imkanına kavuşabilirsiniz. Peki, Windows 10 ekranı ikiye bölme nasıl yapılır? İşte, Windows kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun en kapsamlı yanıtı…

Tüm Yönleriyle Windows 10 Ekranı İkiye Bölme

windows 10 bilgisayar ekranını ikiye bölme

Windows 10 ekranı ikiye bölme işlemi için aşağıda yer alan adımları uygulayabilir ve ekranınızı ikiye bölebilirsiniz. İşte, adım adım ekranı iki bölme Windows 10 işletim sisteminde…

  • Windows 10 ekran bölme işlemi için öncelikli olarak o an kullandığınız herhangi bir programı ya da tarayıcıyı açınız.
  • Programı ya da internet tarayıcısını açtıktan sonra klavyenizde yer alan Windows ve sol ok tuşuna basınız.
  • Bu adımları tamamladıktan sonra kullanmak istediğiniz ikinci programı ya da internet tarayıcısını açınız.
  • Daha sonra yine klavyenizde yer alan Windows tuşuna ve sağ ok tuşuna basarak ilgili içeriği sağ tarafa konumlandırınız.

Yukarıda yer alan adımları takip ederek sizlerde bilgisayar ekranını ikiye bölme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir ve aynı anda iki farklı programı pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Neden Ekranı İkiye Bölmeliyim?

Windows 10 ekran bölme işlemi sayesinde hem zamandan hem de ekonomik açıdan tasarruf edebilirsiniz. İşte, Windows 10 ekranı iki bölme işlemine neden olan o etkenler;

  • Aynı anda iki farklı işi yapabilmek için çift monitör kullanabilirsiniz. Fakat, çift monitör kişilere ekonomik olarak yük olabilmektedir. Bu nedenle, Windows 10 işletim sisteminde yer alan özelliği kullanarak tek bir ekranı ikiye bölebilir ve aynı anda iki farklı işi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Windows 10 işletim sisteminde yer alan bu özelliği kullanarak aynı anda iki işi yapabilir ve bu sayede zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Windows 10 ekran bölme sayesinde anlık üretkenlik seviyenizi yükseltebilir ve işleriniz de daha verimli hale gelebilirsiniz.
  • Windows 10 işletim sisteminde bulunan ekranı ikiye bölme özelliği sayesinde ürün karşılaştırma işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Windows 10 ekranı ikiye bölme işlemi ile programlar arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir