1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Galaxy Gamer RGB DDR5 RAM test sonuçlarını açıkladı

Galaxy Gamer RGB DDR5 RAM test sonuçlarını açıkladı
0

Galaxy geçen hafta Gamer RGB DDR5 RAM modüllerini tanıttı. Şimdi 4800 MHz’de çalışan DDR5 testinden ve 36-36-36-76 CR 2T standart zamanlamasından ilk sonuçları aldık.

DDR5 test sonuçları, aynı frekanslarda DDR4 RAM’in bant genişliği ile hemen hemen uyumludur, ancak CAS 19 zamanlamaları ayarlanmıştır. Ancak, beklendiği gibi gecikmeyi belirtmekte fayda var.

64 bit veri yolu yerine DIMM başına çift 32 bit veri yoluna geçerek bellek mimarisini değiştirmesine rağmen, iki DIMM ile bile AIDA64‘te gerçek bir kazanç yoktur. Daha önce DDR5 RAM testleri sadece bir modül ile yapılıyordu, bu nedenle performansı karşılaştırmak daha zordu.

Gecikme, eşdeğer hızlı DDR4 belleğe göre yaklaşık 30 ns arttı; bu, yanıt vermede aşağı doğru büyük bir sıçrama. Yeni bir DRAM teknolojisine her geçişte bunun gerçekleştiği genellikle gözlemlenmiştir, ancak bellek gecikmesindeki artış daha önce hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Daha düşük zamanlamalara ve daha yüksek frekanslara sahip DDR5 RAM’in gecikmeyi azaltmaya yardımcı olacağını umalım.

Yazı Kaynakları
TechPowerUp

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir