1. Ana Sayfa
  2. Antivirüs

VirusTotal Nedir?

VirusTotal Nedir?
0

VirusTotal nedir sorusunun kısa ve öz cevabı, virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerini hızlı bir şekilde tespit etmek için şüpheli dosyaları ve şüpheli siteleri analiz etmek üzere tasarlanmış bir çevrimiçi antivirüs olup, daha fazla güvenlik için sonuçları toplulukla otomatik olarak paylaşmanıza olanak tanır.

Virus Total, 70’in üzerinde antivirüs tarayıcısı ve URL kara listesi içeren öğeler ive ayrıca araştırılan içeriğin kötü amaçlı yazılımını tanımlamak için çeşitli araçları kontrol eder. Herkes bir tarayıcı kullanarak bilgisayardaki bir dosyayı seçip VirusTotal’a gönderebilir. Çevrimiçi antivirüs Virus Total, en yüksek tarama önceliğine sahip özel olarak tasarlanmış bir web arayüzü aracılığıyla bilgisayarınızdan dosya göndermek için basit ve kullanışlı bir yöntem sunar.

VirusTotal denetimine Gidin

VirusTotal kontrol sonucu

VirusTotal tarafından oluşturulan tarama raporları, genel web hizmeti topluluğu ile paylaşılır. Kullanıcılar yorum bırakabilir ve belirli içeriğin kötü amaçlı olup olmadığını işaretleyebilir. Bu şekilde, kullanıcılar, topluluğun potansiyel olarak kötü niyetli nesneye ilişkin kolektif anlayışını geliştirmeye ve yanlış pozitifleri tespit etmeye yardımcı olur.

VirusTotal, en son anti-virüs veritabanı setlerini kullanarak virüs ve diğer kötü amaçlı yazılım imzalarını sık sık günceller. Web sitesi taramaları, bazı durumlarda satıcı veritabanlarını sorgulayarak ve diğer durumlarda antivirüs şirketinin API talepleri ile gerçekleştirilir. Böylece, belirli bir üye kara listeye alınır alınmaz, kullanıcılar için sonuçlara hemen yansıtılır.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap