1. Anasayfa
  2. Biyografi

Uralxlr Kimdir?

Uralxlr Kimdir?
0

Uralxlr kimdir? Sorusu vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılmaktadır. Ünlü rapçinin hayranları ”Uralxlr kaç yaşında” gibi sorular sormaktadır. Son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayan Uralxlr’ın kim olduğu hakkındaki tüm detayları bu haberde derledik.

“ŞİMDİ N’OLUCAK” , ”Kurtulucaz Mahalleden” , ”GTFAFM” ve ”DRIP WAVE” şarkıları ile kulaklarımıza ulaşan Uralxlr, son zamanlarda aktif üretimdedir. Hayatı hakkında çok fazla bilgi bulunmayan rapçinin kim olduğu, kaç yaşında oldu gibi merak edilen soruları bu haberde cevapladık.

Uralxlr kimdir?

Uralxlr, gerçek ismi ile Hakan Ural, Türk rapçidir. Uralxlr, 1996 yılında Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Kendisi şuanda 25 yaşındadır. ”Şimdi N’olucak” , ”Kurtulucaz Mahalleden” , ”GTFAFM” ve ”DRIP WAVE” gibi şarkılar ile tanınmıştır ve aktif olarak KİNGDOZ grubu ile birliktedir.

Uralxlr kaç yaşında?

Uralxlr, 1996 yılı doğumlu olup, 2021 yılı itibari ile 25 yaşındadır.

Uralxlr nereli?

Uralxlr (Hakan Ural) Konyalıdır . Kendisi İstanbul Beykoz’da ikamet etmektedir.

Biyografi

Hakan Ural meşhur olduğu sahne adıyla Uralxlr, 10 Şubat 1996 yılında Gebze’de dünyaya geldi. İlkokul öğretimini Mebruke Salih Koçak İ.Ö.O. okulunda normal öğrenim yılında tamamladı. Liseyi Açık Öğretim Lisesi olarak bitirdi.

Rap müzikle 2004 yılında “Without Me” şarkısı ile tanıştı. 2010 yılında profesyonel kayıtlarını aldı. 2012 yıllarında bir çok stüdyo kaydı ile single parçalar sundu. 2018 yılının sonunda “Şimdi N’olucak?” isimli single çalışmasını Başı Bozuk barkodu ve profesyonel klibiyle birlikte dinleyenleriyle buluşturdu. 2021 yılının Eylül ayında üçüncü profesyonel klibini Kingdoz Music ile DRIP WAVE ( feat. Pac Cleave & Smoove Perrier ) şarkısına çekmiştir. Çalışmalarına çocukluk arkadaşlarıyla yürüttüğü KingDoz Studyo devam etmektedir.

HABER

Rapçi Uralxlr (Hakan Ural) yeni single çıkaracağını instagram hesabı üzerinden duyurdu!

“KURTULUCAZ MAHALLEDEN” , “ŞİMDİ N’OLUCAK” ve “DRIP WAVE” ile tanıdığımız Uralxlr (Hakan Ural) daha önce çıkarmış olduğu gibi… Yeni bir şarkı çıkaracağını instagram hesabı üzerinden duyurdu.

Aktif olarak sürekli üretim halinde bulunan Uralxlr (Hakan Ural) ekip arkadaşları ile birlikte güzel projelerde yer alacaklarını söyledi. Kingdoz Stüdio bünyesinde aktif olarak üretimde devam ediyor.

Peki Rapçi Uralxlr (Hakan Ural’ın), Aktör Hakan Ural ile bir akrabalığı var mı? Sorusu çok soruldu. Buna istinaden Uralxlr (Hakan Ural) “Aktör Hakan Ural ile hiç bir akrabalığımız yoktur. Hatta aynı semtte oturuyoruz bu neden ile bazen kargoları bana geliyor ve bende geri yolluyorum” diyerek sorumuzu yanıtladı.

Uralxlr (Hakan Ural) yeni şarkının şubat ayında çıkacağınıda sosyal medya hesaplarından duyurdu.

www.instagram.com/uralxlr

https://youtube.com/c/E1MMUSIC

https://open.spotify.com/artist/4L8XrSpW2bBZ50Isfi6Oyr?si=v-QNsjalROKtrzSopK2Tpw

https://twitter.com/uralxlr

https://music.apple.com/tr/artist/uralxlr/1509239216?l=tr

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir