Telegram Masaüstü Uygulama Rehberi
 1. Anasayfa
 2. Rehber

Telegram Masaüstü Uygulama Rehberi

Binlerce kişinin oluşturduğu gruplara katılmasını destekleyen ve global çapta zaten ünlü olan Telegram uygulaması, kazanç kapısı haline geldikten sonra Türkiye’de de popülerleşmeye başladı. Makalemizde telegram masaüstü uygulamasının kurulumu ve genel görünümü hakkında bilgiler vereceğiz. 2013 Yılında kurulan Telegram uygulaması günümüzde Whatsapp ile yarışır hale geldi.

Telegram Masaüstü Uygulaması Nedir ?

Telegram masaüstü uygulaması, bilgisayarınızdan telegramı daha kolay yönetebilmek için ortaya çıkmış olan bir programdır. Programa bağlanabilmek için telefonunuzda telegram uygulamasının açık olması gerekmektedir. Büyük grupları ve kanalları olan yöneticiler genellikle telegram masaüstü uygulamasını kullanmaktadır. Program Windows, macOS, Linux 64 bit veya Linux 32 bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Uygulamanın genel görünümü yukarıdaki şekilde olmaktadır. Yazımızın devamında telegram uygulamasının avantaj ve dezavantajlarından bahsettik. Ama ondan önce telegram uygulamasını bilgisayarımıza kurmamız gerekli. Bunun için aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları dikkatlice uygulayın.

Telegram Masaüstü İndirme ve Kurulum

 1. Telegram masaüstü uygulamasını indirmek için öncelikle bu adrese gidelim -> telegram masaüstü indir
  İşletim sistemimize en uygun olan telegram programını indirelim.
 2. Telegram Masaüstü İndirme ve KurulumKurulum için inen dosyayı açarak dillerden ‘English‘ i seçelim. Ardından ‘next – next – next‘ diyerek program setup’ını kuralım. Launch telegram diyelim ve Telegram’ı çalıştıralım.
 3. Açılan ekranda ‘ Türkçe Olarak Devam Et ‘ yazısına tıklayalım.
 4. Telefon numaramızı girerek ileri yazısına tıklayalım
 5. Telefonumuzun telegram uygulamasından bize gelen onay kodunu, masaüstü telegram uygulamasına girelim.
 6. Telegram masaüstü uygulasında telegram hesabımızı açmış olduk.
 7. Adımları uyguladığınızda kolayca telegram uygulamasını bilgisayara kurabilirsiniz.

Telegram Masaüstü Uygulaması Avantajları

 • Grup kurma, yönetme işlemlerini daha kolay yaparsınız.
 • Çoklu grup yönetimlerinde daha etkin olursunuz.
 • Bilgisayar başındayken telefonunuza bakmaya gerek kalmaz.
 • Telefondan kullanabileceğiniz tüm özellikleri bilgisayarın klavye, mouse ve daha büyük ekrana sahip olması sebebiyle zorlanmadan yaparsınız.

Telegram Dezavantajları

Bir zamanlar fırtına gibi esen ‘Msn Messenger’ uygulamasını kullanıyormuş hissine kapılarak kendinizi geçmişte bulabilirsiniz. Geçmişi bir kenara bırakıp geleceğe odaklanın :)

İlerleyen günlerde telegram grubuna bot atmayı ve botun bize yardımcı olması için gereken ayarları yapmayı detaylı şekilde göstereceğiz. Sitemize gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. İlk günde olan titizliğimizle çalışmaya devam edeceğiz. Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir