1. Anasayfa
  2. Oyun

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Dünya tarafından tanılan Rockstar Games firmasının geliştirmiş olduğu red dead redemption 2 oyunu sizleri harika bir açık dünyanın içerisine çekerek aksiyon ve maceranın doruklarına kadar yaşatmaktadır. Oyun geçtiğimiz aylarda 5 kasım itibarı ile oyunculara sunulmuştu ve bildiğiniz üzere internette bulunan oyuncu yorumları ile oyunun ne kadar beğenildiğini de görebilirsiniz.

Vahşi Batı denilen zamana geri döneceğiniz bu oyun içerisinde eski tarihler içerisinde bir karakteri yöneterek oyuna dahil olacaksınızdır. Çete ve silahlı soyguncuların yaşamış olduğu vahşi batı olarak geçen bu dönemde sizleri çok farklı bir oyun atmosferi ile birlikte sizlere verilen görevlerin beklediğini söyleyebilirim.

Red Dead Redemption 2 oyunu bir önceki rdr serisine göre inceleme yapıldığında baştan sonra bir değişim söz konusu olduğunu söyleyebilirim. Grafik tarzı, hikayesi, karakterleri vs bütün olaylar tamamen yenilenmiş durumda ki gerçekten bu sefer yılın beklenilen oyunlarından birisi olduğu hakkını çok iyi vermiş durumda. Oyunu rahat ve akıcı bir şekilde oynayabilmeniz için açıkcası sisteminizin biraz daha iyi ve performanslı olması lazım ki aksi taktirde oyundan fazla verim alabileceğinizi söyleyemem.

MİNİMUM ÖNERİLEN
İşletim Sistemi Windows 10 – April 2018 Update (v1803) Windows 10 – April 2018 Update (v1803)
İşlemci Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
Bellek 12 GB RAM 12 GB RAM
Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
Genişbant İnternet bağlantısı Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama 150 GB kullanılabilir alan 150 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı Direct X Compatible Direct X Compatible

Bu özelliklere sahip olunan bir bilgisayar ile oynadığınız taktirde oyunu çok daha akıcı ve güzel bir şekilde oynayabileceksinizdir. Genel olarak artık son zamanlarda çıkarılan oyunlar özellikle grafik yönünden çok daha iyi olduğu için maallesef çok daha iyi grafik işlemcileri ve özellikler istemektedir.

Sizlerde red dead redemption 2 oyunu hakkında ki görüş ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilir ve bizleri bilgilendirebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir