1. Anasayfa
  2. Oyun

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Ubisoft stüdyosu tarafından geliştirileren 2021 yılında oyunculara sunulan bir macera oyunu olan far cry 6, milyonlarca kişinin dört gözle beklemiş olduğu bir oyun çeşididir.

2004 yılında oyun piyasasına giriş yaparak piyasayı alt üst eden bir macera oyunu olan far cry, serisini geçmişten bugüne sürdürerek çok büyük başarılara imza atmış durumdadır. Hikaye anlamında sizleri harika bir doyum içerisinde tutan bu seri atmosfer değiştirerek Küba şehri içerisine atılmanızı sağlamaktadır.

Hikaye olarak Küba’nın Karayip Adası olarak geçen Yara konumunda geçireceğiniz bu serüvende ülkeyi yöneten Anton Castillo‘nun Yara adasının eski refah ve huzura dönmesini istemesi ile birlikte maceranız başlayacaktır. Oyunda sizlere düşen rol ise kontrolünü sağlamış olduğunuz karakter ile birlikte sizlere verilen görevleri sorunsuz bir şekilde bitirmek ve tabii ki iyiliği ön plana çıkarabilmenizdir.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Bildiğiniz üzere günümüz teknolojisinde çıkarılan oyunlar bir hayli yüksek sistem gereksinimi gerektiren oyun çeşitleri oldukları için far cry 6 sistem gereksinimi de bir hayli iyi bir oyuncu sistemi istemektedir.

MİNİMUM ÖNERİLEN
İşletim Sistemi Windows 10 (20H1 version or newer, 64-bit versions) Windows 10 (20H1 version or newer, 64-bit versions)
İşlemci AMD Ryzen 3 1200 @ 3. GHz or Intel Core i5-4460 @ 3.1 GHz (AVX, AVX2 and SSE 4.2 support required) AMD Ryzen 5 3600X @ 3.8 GHz or Intel Core i7-7700 @ 3.6 GHz (AVX, AVX2 and SSE 4.2 support required)
Bellek 8 GB RAM 16 GB RAM
Ekran Kartı AMD RX 460 (4 GB) or NVIDIA GeForce GTX 960 (4 GB) AMD RX Vega 64 (8 GB) or NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 GB)
DirectX Sürüm 12 Sürüm 12
Depolama 170 GB kullanılabilir alan 170 GB kullanılabilir alan

Far Cry 6, hikaye tabanlı ve yüksek grafiklere sahip bir oyun olduğu için haliyle buradaki listede görmüş olduğunuz özellikleri sizlerin bilgisayarlarında da istemektedir ki bu seviyede bir oyun türü olduğu için gayet normal olarak görmekteyiz.

Oyun PS4, PC, X1 ve XSX platformlarında yayınlanarak siz değerli oyuncuların indirilmesini beklemektedir. Maallesef her oyunda olduğu gibi her platformunda oyunu satın alabilmeniz adına farklı fiyatları bulunmaktadır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir