1. Anasayfa
  2. İnternet Araçları

Recordcast İncelemesi – En iyi Çevrimiçi Ekran Kaydedici ve Video Editörü

Recordcast İncelemesi – En iyi Çevrimiçi Ekran Kaydedici ve Video Editörü

Birçok program ekran kaydı yapabilir ancak tarayıcınız üzerinde ekran kayıt yapabileceğiniz ücretsiz bir web uygulaması arıyorsanız işinize yaradığınız bir şey olup olmadığını görmek için aşağıdaki Recordcast incelemesine hemen gözatabilirsiniz.

Bu Recordcast incelemesinde, temel özelliklerinin bir listesini göreceksiniz, bu da onu ücretsiz çevrimiçi kayıt ve çevrimiçi düzenleme için en iyi seçimlerden biri haline getiriyor.

Tarayıcınız Üzerinden Kayıt Yapın

Recordcast, ekranınızı tarayıcınıza kaydeder ve kayıt için ek program veya tarayıcı uzantısı gerektirmez. Yapmanız gereken, tarayıcınızdaki Recordcast.com‘u ziyaret etmek ve start recording’e basmak.

Chrome, Firefox, Edge, Safari Tarayıcılarını Destekler

Recordcast, Windows veya Mac’te Safari’de Chrome, Firefox, Edge, Opera, Yandex vb. Recordcast, tarayıcı tabanlı olduğu için bu platformlarlarını destekler. PC, Mac veya Linux’ta ekranı ücretsiz olarak record yapabilirsiniz.

Google Chrome veya Chrome tabanlı tarayıcılar için kayıt önerilir, çünkü sistem sesini kaydedebilen tek tarayıcıdır, Firefox ise sesi yalnızca tarayıcıdaki geçerli sekmeden kaydeder.

Ekran ve Web Kamerası – Yalnızca Ekran veya Yalnızca Web Kamerası

Recordcast Kayıt Modu

Sizin için üç kayıt modu vardır, ekranı, web kamerasını veya her ikisini de kaydedebilirsiniz. Web kamerası kaydetmek için, tarayıcınızın kameranızı kullanmasına izin verdiğinizden emin olun.

Sistem Ses ve Mikrofonu Kaydeder

Ekranı kaydederken, sistem sesini ve/ veya mikrofondaki sesi ekranınız ve web kameranızla birlikte kaydedersiniz. Lütfen Chrome, Firefox, Edge, Safari veya diğer tarayıcıların sistem sesinize ve mikrofonuna erişmesine izin verdiğinizden emin olun.

Tam Ekran, Uygulama Penceresi veya Tarayıcı Sekmesini Kaydet

Uygulama veya tarayıcı sekmesinde neler yaptığınızı kaydedebilirsiniz. Ancak, ekranın bir kısmını kırpabilmek ve kaydedebilmek güzel olurdu.

WebM Kaydı Olarak İndir

Kayıt biçimi WebM formatıdır.

Çevrimiçi Video Düzenleme

Recordcast aynı zamanda çevrimiçi bir video editörüdür. Kayıt yaparken başka program yüklemeniz gerekmez. Ayrıca, kaydı ve yerel videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Burada, kaydınıza ek ses parçaları ekleyebilir, videoyu bölebilir veya kırpabilir, metin ekleyebilir veya büyütebilirsiniz. Bunlar temel bir özelliktir.

Özet

Recordcast gerçekten kolay bir onlin ekran kaydedici’dir. Son birkaç haftadaki incelememden dolayı, bazı özelliklerden yoksun olsa da, ücretsiz ve çevrimiçi video kayıt yazılımı arıyorsanız ve % 100 temel kayıt ve çevrimiçi düzenleme ihtiyaçlarımı karşılıyor diyorsanız hala iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir