1. Anasayfa
  2. İnternet Araçları

OCR.best: Görüntüden Metne Dönüştürme için En İyi Araç

OCR.best: Görüntüden Metne Dönüştürme için En İyi Araç
0

Görüntüden metne dönüştürme iki şekilde yapılabilir. İlk yol bunu manuel olarak yapmaktır; bir görüntüde bulunan metni kendiniz bir belgeye yazarak. Diğer yol ise tüm bunları otomatik araçlarla yapmak olsa da; bir araç veya yazılım kullanarak.

Eğer bunu otomatik yöntemlerle yapmayı tercih eden biriyseniz OCR.best’i denemelisiniz. Gördüğümüz kadarıyla bu, görüntüden metne dönüştürme için mükemmel bir araçtır.

Ancak bunu burada bırakmayacağız. Bu yazımızda size bunu tam olarak neden söylediğimizi anlatacağız. Ancak bundan önce size aracın kendisi hakkında kısa bir genel bakış sunalım.

OCR.best’e Genel Bakış

OCR.best tüm dönüştürme ihtiyaçlarınıza uygun çevrimiçi bir araçtır. Adından da anlaşılacağı gibi, bir görüntüde veya taranan belgede bulunan metni tanımlamak ve onu düzenlenebilir bir formatta çıkarmak için Optik Karakter Tanıma (OCR) özelliğini kullanır.

Kullanıcılar araca, metni içeren bir görüntüyü veya taranmış belgeyi birden çok yolla sağlayabilir. Bunu cihazlarından yükleyebilir veya çevrimiçi olması durumunda URL’sini kopyalayıp yapıştırabilirler. Olduğu söyleniyor, işte aracın neye benzediği.

Artık bu araç hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, onu dönüşüm ihtiyaçlarınız için nasıl kullanabileceğinizi anlatalım. Bu, OCR.best’i kullanmanın ne kadar kolay olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır; çünkü kolay erişilebilirlik, görüntüden metne dönüştürme için en iyi araç olmasının nedenlerinden biridir.

OCR.best kullanarak bir görüntüyü metne nasıl dönüştürebilirim?

Az önce de belirttiğimiz gibi bu aracı kullanmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, ihtiyacınız olan metni içeren resmi veya taranmış belgeyi ona sağlamak, captcha’yı kontrol etmek ve “Dönüştür”e basmaktır.

Bu yapıldıktan sonra araç görüntüyü işlemeye başlayacak ve çıktınızı birkaç saniye içinde alacaksınız.

Kullanımın bir gösterimini sağlamak için aşağıdaki görüntüden metni OCR.best ile çıkarıyoruz.

Referans olması açısından, istediğiniz resim belgesini sağladıktan sonra aracın nasıl görüneceğini burada bulabilirsiniz.

Fotoğrafı yazıya çevirme

Artık geriye sadece dediğimiz gibi süreci başlatmak ve çıktıyı almak kalıyor. Çıktı aşağıdaki resimde de görülebilir.

OCR.best ile görüntüden görüntüye dönüştürme işleminin tamamı bu kadardı. Devam edersek, bunun neden en iyi araç olduğuna dair başka nedenler de sunacağız.

OCR.best’in görüntüden metne dönüştürme için mükemmel bir araç olmasının nedenleri

Bu iddiayı destekleyen nedenler aşağıdadır.

  • Son derece doğru: Bu aracın en iyisi olduğunu söylememizin ilk nedeni doğruluğudur. Aracı kullandığımız kadarıyla, sağladığımız görseldeki bazı metinsel bilgilerin atlandığını bir kez bile görmedik. Çıktılar son derece doğrudur ve oluşum bile görüntüyle hemen hemen aynıdır. Yukarıda sunduğumuz aracın çalışma bölümünde bunu kendiniz görebilirsiniz.
  • Çok dilli destek sunar: OCR.best, 21’e kadar farklı dilde görüntüden metne dönüştürmeyi destekler. Dönüştürebildiği dillerde de mevcuttur ve erişilebilirdir. Bu, dünyanın her yerinden insanların onu herhangi bir dil engeli olmadan kullanabileceği anlamına gelir.
  • Özel karakterlerin ve matematiksel denklemlerin dönüştürülmesine izin verir: Araç, yalnızca resimlerden ve taranan belgelerden düz metin çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda varsa özel karakterleri ve matematiksel denklemleri de çıkarabilir. Bu, özellikle sayılarla uğraşmak zorunda olan öğrenciler ve profesyoneller için kullanışlı olabilir.
  • Düzenlenebilir ve indirilebilir çıktı sunar: OCR.best tarafından sağlanan çıktılar doğrudan çıktı kutusunda düzenlenebilir. Kullanıcıların önce düzenlenebilir dosyayı indirmeleri ve daha sonra üzerinde değişiklik yapmaları gerekmez. İndirmelerden bahsetmişken, araç çıktının birden fazla dosya formatında indirilmesine izin veriyor. yani kullanıcının tercihine göre TXT ve ZIP.
  • Kullanımı ücretsiz: En önemlisi OCR.best’in kullanımının herkes için tamamen ücretsiz olmasıdır. Kullanıcıların, işlevlerinden yararlanmak ve görüntüleri metne dönüştürmek için tek bir kuruş bile ödemesine gerek yok. Bunun yanı sıra araç, onlardan kendilerini kaydetmelerini veya kullanmadan önce kaydolmalarını da istemez.

Kolayca kullanılabilir olmasının yanı sıra bunlar, OCR.best’in neden görüntüden metne dönüştürme için en iyi araç olduğunu açıklayan en önemli nedenlerden bazılarıdır. Böylelikle bloğumuz da sona eriyor.

Çözüm

İnternette birçok görüntüden metne dönüştürücü vardır. Ancak denemeniz gereken araçlardan biri OCR.best’tir. Görüntüden metne dönüştürme için kesinlikle en iyi araçtır ve kullanıcılarına birçok özellik sunar. Bütün bunları bu yazımızda detaylı olarak ele aldık.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir