1. Anasayfa
  2. Oyun

Nvidia artık VR’de DLSS’yi destekliyor

Nvidia artık VR’de DLSS’yi destekliyor
0

Nvidia’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisi, performans artırma özelliğine ilk sahip olan No Mans Sky ile sanal gerçekliğe geliyor.

Nvidia, DLSS’nin VR’de No Mans Sky’ın performansını ultra grafik ayarında iki katına çıkarabileceğini iddia etti , bu da performansta ciddi bir artış. Bu, en azından bir RTX 3080’e sahip olduğunuz sürece Oculus Quest 2’ye tereyağlı bir 90 fps getirmelidir.

NVIDIA DLSS güncelleme haber sonrası , bu No Mans Sky hem DLSS dahil Nvidia’nın araç gelen özelliklerinden bir ürün yelpazesine alan Radius ve Anahtarı içine diğer VR başlıklarla performans arttırıcı tedavi görüyor tek oyun, olmadığı ortaya çıktı.

Muazzam performans gereksinimleriyle VR, DLSS’nin masaüstü kullanımda olduğundan daha çok gelişmesi için mükemmel bir yer gibi görünüyor. Umarım, alt uç donanımın bir şekilde ayak uydurmasına izin verecek şekilde VR’nin büyüyen oyun kataloğunda devam eden sunumunu göreceğiz.

DLSS, bugünlerde biraz daha akıllıca hale geldi ve özellikle oyunların çarpıcı görünmesini sağlayan en son DLSS 2.0 ve 2.1 sürümlerinde mevcut olduğu hemen hemen her oyunda performansı artırdı.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir