1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Crucial Ballistix RAM’in üretimi durduruldu

Crucial Ballistix RAM’in üretimi durduruldu
0

Micron, Crucial markasının yüksek performanslı ve oyuncu odaklı bir ürünü olan Ballistix RAM‘in üretiminin birdenbire sona erdiğini duyurdu.

Halihazırda mevcut olan bilgiler, bu ürünlerin durdurulması için bir neden göstermemektedir. Crucial, Ballistix markası altında geniş bir DDR5 RAM yelpazesi yayınladı ve hatta yüksek oranda hız aşırtmalı DDR5 modüllerini tanıttı. Şirket, “Micron’un DDR5 istemci ve sunucu ürünleri için yol haritasını geliştirmeye ve Crucial’ın depolama ürün portföyünü genişletmeye odaklanacağını” söyledi.

Ayrıca basın bülteninde şirketin Crucial P5 Plus Gen4 PCIe NVMe SSD, Crucial P2 Gen 3 NVMe SSD, popüler Crucial X6 ve Crucial gibi ödüllü SSD’leri ile HPC ve oyun topluluklarını desteklemeye devam edeceği belirtiliyor.

Crucial Ballistix Ram üretimi durduruldu

Görünüşe göre Micron, şirketin geçmişte birkaç kez yaptığı gibi, tüketiciye yönelik Crucial markasını yeniden odaklamaya karar verdi, ancak tüketici DRAM pazarında önemli bir oyuncuyu çıkarmak üzere ve bu iyi bir şey değil. Ne Samsung ne de SK-Hynix’in bu niş pazarda varlığı olmadığı için Micron, yüksek kaliteli modüller sunan birkaç RAM üreticisinden biriydi. Crucial, standart RAM modüllerini sunmaya devam edecek gibi görünüyor, ancak JEDEC spesifikasyonunu takip ediyor gibi görünüyorlar.

Yazı Kaynakları
TechPowerUp

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir