1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Micron, Crucial P5 Plus SSD’yi tanıttı

Micron, Crucial P5 Plus SSD’yi tanıttı
0

Micron, tüketicilere yüksek performanslı PCIe Gen4 M.2 dahili depolama sunmak için ödüllü NVMe SSD portföyünün bir uzantısı olarak Crucial P5 Plus SSD’yi tanıttı.

Micron’dan pazarın ilk toplu 176 katmanlı NAND gönderilerinden yararlanan Crucial P5 Plus SSD‘ler, 500 GB, 1 TB veya 2 TB kapasitelerde dijital depolama için daha düşük güç tüketimi ve yüksek performans sunar. Ayrıca, gelişmiş 176L 3D TLC NAND teknolojisi ve yenilikçi denetleyiciler,önceki nesil Crucial SSD’lere göre %67’ye kadar daha hızlı sıralı yazma hızları sunar.

Crucial P5 Plus
Crucial Micron P5 Plus M.2 2280

Micron Tüketici Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Teresa Kelly, “Veri yoğun iş yüklerinin artmasıyla birlikte, tüketiciler mühendislik uygulamaları, video düzenleme, içerik oluşturma ve oyunlar dahil olmak üzere yüksek performanslı çözümler talep ediyor” dedi. Crucial P5 Plus SSD, güçlü, sektör lideri 176 katmanlı 3D NAND belleğimizi en yeni yüksek bant genişliğine sahip depolama arabirimiyle birleştirerek, pazardaki çok çeşitli tüketicilere hızlı bilgi işlem depolaması getiriyor.”

Saniyede 6.600 megabayta varan okuma hızlarıyla Crucial P5 Plus SSD, önceki Crucial Gen3 SSD’lere göre %67 daha hızlı rastgele okuma ve %40 daha hızlı rastgele yazma sunar.

P5 Plus, bir PCIe Gen4 bilgisayarı yeniden oluşturmak veya bir PCIe Gen3 sistemini yükseltmek için idealdir ve modern Intel ve AMD platformlarında test edilmiştir.

Crucial’ın en yeni SSD’leri, PCIe 3.0 ve M.2 form faktörü desteğine sahip çoğu PC sistemiyle geriye dönük uyumludur.

Daha fazla bilgi için ürün sayfasını ziyaret edin .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir