1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Kingston, 3. çeyrekte DDR5 Ram hız aşırtma modüllerini göndermeye başlayacak

Kingston, 3. çeyrekte DDR5 Ram hız aşırtma modüllerini göndermeye başlayacak
0

Kingston Technology, diğer birçok şirket ile birlikte , Double Data Rate 5 RAM’in ticari sevkiyatlarına başlamaya hazırlanıyor. Bugün, satıcı, daha ileri testler için anakart üreticilerine hız aşırtma destekli DDR5 modüllerinin sevkiyatının başladığını duyurdu.

RAM üreticisi, hız aşırtmaya hazır DDR5 bellek modülleri geliştirmeye başladığını ve ilk örnekleri ortaklarına (ASUS, MSI, Gigabyte, ASRock ve diğerleri) gönderdiğini duyurdu. Kingston’ın DDR5 bellek modülleri, XMP profillerine uyacak şekilde tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda anakart ortaklarının PMIC’i (Güç Yönetimi Entegre Devre) 1,1 V’un üzerinde manuel olarak ayarlayabilmesini sağlamıştır.

Hız aşırtmalı kitler, entegre DDR5 DRAM yongaları ile çok daha yüksek hızlara ve daha düşük zamanlamalara sahip olacak. Gelecekte daha hızlı bellek de ortaya çıkacak ve diğer üreticiler araştırma aşamasında 10.000 MHz‘i aşan hızlar bildiriyorlar. Kingston, bu yıl 4800MHz ile 5600MHz arasındaki hızlarda 32, 64 ve 128GB‘a kadar depolama almayı bekliyor. TeamGroup daha önce DDR5 belleğindeki voltajın LN2 soğutmayla 2,6 watt’a çıkarılabileceğini bildirdi.

RAM Kingston

DDR5 RAM, daha önce sızdırılan testlere göre bilgisayarınızın hızını DDR4’e göre ikiye katlayacak . DDR4’ün 7GHz’i aşan hızlara ulaştığını zaten biliyoruz, bu nedenle SK Hynix ve Micron üreticilere daha hızlı DRAM yongaları sağladığından 10GHz kolayca elde edilebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir