1. Anasayfa
  2. iOS

İPhone Reklam Takibi Sınırlandırmak

İPhone Reklam Takibi Sınırlandırmak
0

iPhone reklam takibi sınırlandırmak, bir iPhone kullanıcısıysanız, ayarlar menünüzde “Reklam İzlemeyi Sınırla” etiketli bir seçenek fark etmiş olabilirsiniz.

Bu seçeneğin sınırları etkinleştirmesi , iOS cihazınızda reklamveren takibini tahmin ettiniz ve cihazınızdaki uygulamalarda bazı hedefli reklamları engelliyor. Bazı uygulamaların işlevselliğini de olumsuz etkileyebileceğini unutmayın, bu nedenle bu ayarı dikkatli kullanın; “Reklam İzlemeyi Sınırla” seçeneğini açtıktan sonra iPhone uygulamalarınızda sorun fark ederseniz, kapatmak isteyebilirsiniz.

İPhone’da Reklam İzleme Nasıl Sınırlandırılır:

  1. İPhone Ayarlar menünüzü açın
  2. Aşağı kaydırın ve Gizlilik’e dokunun
  3. Gizlilik menüsünün en altında Apple’ın Sunduğu Reklamlar’a dokunun .
  4. Geçiş “Reklam İzleme Sınırlama” kapalı veya açık

Reklam İzlemeyi Sınırlama seçeneğini gösteren iPhone menüsü

Bu menüden, reklamverenlerin iPhone’unuzdan sizin hakkınızda topladığı tüm mevcut bilgileri silen “Reklam Tanımlayıcınızı” da sıfırlayabilirsiniz. Tanımlayıcınızı sıfırlamadan ne kadar uzun süre devam ederseniz, reklamcılar sizin hakkınızda o kadar ayrıntılı ve spesifik veriler toplayabilir. iPhone reklam takibi sınırlandırmak için bunu yarı düzenli olarak yapmak iyi bir fikirdir.

Reklamverenlerin hakkınızda ne kadar veri topladığını ve hangi web sitelerinin veya uygulamaların sizi izlediğini incelemek için Reklam Bilgilerini Görüntüle’yi de seçebilirsiniz .

Reklam izleme ve veri gizliliği söz konusu olduğunda orada çok fazla bilgi olduğunu biliyoruz , ancak bunun, gizliliğinizi iyileştirmek ve çevrimiçi kendinizi korumak için küçük adımlar atmanıza engel olmasına izin vermeyin. Bunun gibi önleyici adımlar atmak sizi reklam yazılımları , veri ihlalleri ve benzeri sorunların neden olduğu bir dünyada gönül yarasından kurtarabilir . Çevrimiçi dünyanızı biraz daha güvenli hale getirmenin küçük bir yolu!

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir