1. Anasayfa
  2. Astroloji

Horary Astroloji Nedir? Nasıl Bakılır?

Horary Astroloji Nedir? Nasıl Bakılır?
0

İnsan doğası gereği geleceği bilmek ondan haberdar olmak ister. Bu yüzden astrolojik öngörüler hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Astroloji yaşam yolculuğumuzda bize yol gösteren bir nevi rehber‘lik eden bir araçtır. Eski yıllardan beri göksel hareketler merak konusu olmuş ve araştırılmıştır.

Horary Nedir?

Horary Batı Astrolojisinin dallarından biridir ve geleceği görebilmeye en yakın olan kısmıdır. Latince saat, zaman anlamına gelir. Kişinin merak ettiği soruyu sorması ve uzman bir astrolog tarafından sorunun zamanının belirlenmesiyle o anki gökyüzü hareketlerine göre yorumlanır. Doğum saatini net olarak bilmeyen kişilerce daha çok tercih edilir. Kişi için önemli bir konu bir durum varsa bu konu hakkında net cevaplar verildiği için tercih edilebilir bir yöntemdir.

Neden Horary Tercih Edilmeli?

Horary bize aşk, ilişkiler, iş, maddi durum, sosyal çevremiz gibi birçok alanda bilgi sunabilir. Tarihsel durumlar astrolojide çok önemli olduğu için kesin bilgilere ulaşmak ve soruya ayrıntılı cevap alabilmek mümkündür. Bu şekilde daha nokta atışı cevaplar alınacağından bu yöntem iyi bir tercih olabilir. Diğer bir konuda gizlenen birtakım durumların ortaya çıkması açısından çok etkili bir yöntem olmasıdır. Gizlenen bir gerçek, kayıp bir eşya gibi şeylerin bulunmasına yardımcı olur.

Horary Astroloji Konusunda Hangi Soruları Sormak Uygundur?

Öncelikle astrolojinin fal olmadığını belirtmek gerekir. Astrolojide kesinlikle bir şey yoktur. Seçimler kişinin kendi tercihine bırakılmıştır. Bu sebeple astroloji size ne zaman evleneceğinizi söyleyemez. Dolayısıyla Horary astroloji‘de de evlilik gibi zamanların net tarihlerini almak mümkün değildir. Belirli konularda şanslı olduğunuz olası dönemler ve tarihler söylenebilir. Kişinin ölüm tarihi, yatırım tavsiyesi gibi konularda sorular sorması ve mantıklı cevapları alması söz konusu olamaz.

Horary çizelgesi 3 aylık bir zaman dilimini gösterir. Daha ileri tarihteki bir soruyu sormak bu durumda uygun olmayacaktır. Yine üçüncü şahıslar hakkında da sorular sorulmamalıdır. Her harita kişiye özeldir. Bir başkasının haritası farklı olacağından verilecek cevaplar yanıltıcı olabilir.

Kısacası Horary astrolojisi doğum saatini bilmeyen ve bu sebeple net bir doğum haritasına ulaşılamayan kişilerin, spesifik konularda soracakları sorulara cevaplar vermesi sebebiyle daha çok tercih edilir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir