1. Anasayfa
  2. Mobil

Google Pixel 6 akıllı telefonlar 19 Ekim’de piyasaya sürülecek

Google Pixel 6 akıllı telefonlar 19 Ekim’de piyasaya sürülecek

Google, Pixel 6 serisi akıllı telefonlar için hazırlanıyor. Şirket, 19 Ekim 2021’de ABD’de ve diğer belirli ülkelerde yeni amiral gemisi Android cihazları piyasaya sürecek.

Google, yeni Pixel 6 akıllı telefonların bazı temel özelliklerinden daha önce bahsetmişti: Bunlar arasında özel olarak tasarlanmış bir Tensor işlemci, üç arka kamera ve yüksek yenileme hızına sahip AMOLED ekranlar yer alıyor. Google’ın en yeni akıllı telefonları da kutudan çıktığı haliyle Android 12’yi çalıştırıyor. Resmi sürümden önce bir sızıntı, Google’ın Pixel 6 serisi için beş yıla kadar güncelleme sağlayacağını bildirir.

Google Pixel 6 akıllı telefonlar, dört yıl içinde Android sürümlerinde büyük güncellemeler alacak. Ayrıca şirket, Pixel 6 ve 6 Pro için beş yıllık güvenlik yamaları sağlayacak. Eğer bu doğruysa, 4-5 yıl önce piyasaya sürdüğü iPhone modelleri için sürekli yazılım güncellemeleri sağlayan Apple’ın yaklaşımını cihazlar takip edecek.

Şu an itibariyle Google, yazılım desteğiyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı doğrulamadı. 19 Ekim etkinliğinde resmi onay bekleyebiliriz.

Google Pixel Sonbahar Lansmanı

Google Pixel 6 ve 6 Pro Akıllı telefonların özellikleri

Pixel 6 serisi akıllı telefonlar yeni bir Tensor işlemci ile birlikte gelir, basit sürüm 6,4 inç 90Hz AMOLED ekrana sahipken 6 Pro, 6,7 inç 120Hz AMOLED ekrana sahiptir. Google ayrıca Pixel 6’nın çift kamera kurulumu içerdiğini, Pro varyantının ise üç kamera alacağını doğruladı. Mobil cihazlar 50 megapiksel ana kamera ve 12 megapiksel ultra geniş kamera alacak. 6 Pro, 4x optik zoomlu 48MP telefoto lens olan üçüncü bir kamera sensörüne sahip olacak. Ayrıca Google telefonları 33W hızlı şarjı ve kablosuz şarjı destekleyecek.

Etkinlik 19 Ekim’de 10:00 PT’de gerçekleşecek

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir