1. Anasayfa
  2. Teknoloji

EKWB, Nucleus Vision ve Lux Serisi Su Soğutma Sistemlerini Tanıttı

EKWB, Nucleus Vision ve Lux Serisi Su Soğutma Sistemlerini Tanıttı
0

Bilgisayar soğutma çözümlerinin lider sağlayıcısı EK, yeni EK Nucleus serisiyle su soğutma portföyünü genişletiyor. Ön sipariş için iki genel seri var: EK-Nucleus AIO Lux ve EK-Nucleus AIO Vision, diğerleri ise daha sonraki bir tarihte sunulacak.

2020’nin başlarında ,EK su soğutma sistemleri serisi, işlemciler için su soğutma dünyasına dalmak isteyen kullanıcılar için en uygun olacak şekilde tasarlandı. Bakım gerektirmeyen, evrensel olarak uyumlu bir su bloğu sunuldu. Ancak EK sürekli olarak sınırları zorluyor. EK Nucleus, dönen bir pompa kafası, yeni montaj konumları ve bir LCD ekran dahil olmak üzere birçok yeni özellik getiriyor. Aynı zamanda Intel’in yeni nesil soketine hazır.

Üst kısım, soğutucunun monte edildiği yönden bağımsız olarak kullanıcının D-RGB rozet logosunu yeniden yönlendirmesine izin verdiğinden, dairesel tasarım sadece başka bir hoş dokunuş değildir. Yön 90 derecelik artışlarla değiştirilebilir, böylece kullanıcı üst kısmı çıkarabilir ve logoyu doğru şekilde yerleştirmek için döndürebilir. Sıvı soğutma soğutucusu hangi açıda monte edilirse edilsin her zaman güzel ve pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır.

EK-Nucleus AIO, her biri maksimum güç için alüminyum kapaklı, manşonlu ve daha ince dişlere sahip güçlendirilmiş bir kauçuk tüp ile önceden monte edilmiş olarak gelir. İyileştirilmiş montaj braketleri, kauçuk borunun kolay kurulumunu ve ayarlanmasını sağlayarak yeni EK-Nucleus AIO’yu en dar kasalar için bile uygun hale getirir.

EK-Nucleus-Vision

EK-Nucleus AIO Vision

EK-Nucleus AIO Vision Serisi, bilgisayar kullanıcısının 24 bit renk gösterebilen parlak bir LCD ekranla CPU soğutucusunun görünümünü özelleştirmesine olanak tanır. Performans belirteçlerini ve sistem sıcaklık verilerini gösterebilir. Dahili özelliklere ek olarak, yüksek kaliteli ekran, her bir CPU soğutucusunu benzersiz kılmak için özel görüntüler de gösterebilir.

EK Nucleus Lux

EK-Nucleus AIO Lux

Lux serisi, bilgisayarlarını fanlarda ve pompalama ünitelerinde bulunan RGB aydınlatma ile aydınlatmak isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanmış AIO monoblokları içerir. Pompanın üst kısmındaki fan şeklindeki D-RGB aydınlatma efekti, su soğutma sisteminin mükemmel estetiğini arayan herkes için harika bir ektir. Lux AIO’larda ayrıca tüm tarafı fanlarla aynı hizada tutmak için siyah bir radyatör kapağı bulunur. EK-Nucleus AIO Lux ürünleri ön sipariş için üç boyutta mevcuttur: 120, 240 ve 360.

Bulunabilirlik

EK Nucleus serisi Slovenya’da geliştirilmiştir ve EK Online Mağazası üzerinden ön sipariş için mevcuttur. EK-Nucleus AIO Lux Serisinin Eylül ayı sonunda, EK-Nucleus AIO Visions Serisinin ise Ekim 2021’de sevkiyata başlaması bekleniyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir