1. Anasayfa
  2. Rehber

Dell Masaüstü Bilgisayar mı Laptop mı?

Dell Masaüstü Bilgisayar mı Laptop mı?
0

Bilgisayarların kullanım amaçlarına göre üretilir ve kullanımda kolaylık sağlamalarına yönelik donanım ve yazılımlar ile geliştirilmektedir. Eğer farklı mekanlarda bilgisayar ihtiyacınız oluyorsa, taşınabilir bir bilgisayar tercih etmeniz gerekiyor. Dell Laptop Bilgisayarları tercih ettiğinizde bataryası yettiğince dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Mesela okulda proje yapıp evde devam ediyorsanız ve sürekli internet üzerinden dosya aktarmak istemiyorsanız, yanınızda bilgisayar taşımanız gerekecektir. Böyle bir durumda laptop tercihi doğru olacaktır. Herhangi bir teknik destek ihtiyacınızda Dell Servis ile bilgisayarlarınızın sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Dell Masaüstü Bilgisayar Tercih Sebepleri

  • Sabit bir çalışma alanınız varsa ve performans istiyorsanız, masaüstü bilgisayarlar sizin aradığınız tür bilgisayar olabilir.
  • İlerleyen zamanlarda donanımları geliştirmeyi hedefliyor ve parçaları kolaylıkla çıkartıp monte etmeyi istiyorsanız yine masaüstü bilgisayarlar aradığınız bilgisayarlardır.
  • Kolaylıkla temizlemeyi ve bakımı kendiniz yapmayı düşünüyorsanız, masaüstü bilgisayarlarda kasanın kapaklarını açarak kompresör ile hava üflemek tüm tozları kolaylıkla dışarı atacaktır.
  • Büyük bir ekran ve farklı klavye fare seçeneklerine sahip olmak için de masaüstü bilgisayarları tercih edebilirsiniz.

Dell Masaüstü Bilgisayar sahibi olduğunuzda, içerisindeki tüm donanımlara paket olarak garanti verilir. Hepsi ayrı ayrı garanti kapsamında olmak yerine bilgisayar kasası tek olarak garanti kapsamındadır. Ayrı ayrı garantisi olan bilgisayar kasaları toplama bilgisayar kasalarıdır.

Dell Laptop Bilgisayar Tercih Sebepleri

  • Sürekli farklı mekanlarda bilgisayar kullanmayı hedefliyorsanız, dizüstü bir bilgisayar almanız gerekmektedir.
  • Kampta, evde, okulda, arkadaşlarınızda yani kısacası dilediğiniz her yerde bilgisayar kullanmayı istiyorsanız laptop tercih etmeniz gereken üründür.
  • Mobil ağ veya herhangi bir kablosuz internet ağı olan her yerden işlerinizi online bir şekilde devam ettirmek için yine bir laptop sahibi olmanız gerekmektedir.
  • Ayrıca evinizde bilgisayara ait bir yeriniz yoksa, laptop bilgisayar sahibi olmanız daha mantıklıdır çünkü laptop kullanırken sabit bir yere mesela bir masaya ihtiyacınız yoktur.

Tabi ki yer iki bilgisayar türünün de avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Dilerseniz bunlardan bahsedelim.

Laptop bilgisayarların kötü yanları; çabuk kir tutar ve masaüstü bilgisayarlara göre daha çabuk ısınırlar. Bu yüzden bakım aralığı daha sık olmalıdır. Ayrıca entegre donanımlar değiştirilemez ve parçalar biraz daha pahalıdır.

Masaüstü bilgisayarların dezavantajları ise; çok yer kaplarlar ve kolay taşınamazlar. Ayrıca laptop bilgisayarlara göre daha çok elektrik harcarlar. Birde daha sesli çalışmaları olasıdır çünkü içerisinde büyük fanlar vardır.

Yaşayacağınız tüm teknik sorunlarda sizlere memnuniyet ile yardımcı olacak Dell Teknik Servis Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadrosu ve yılların tecrübesi ile bilgisayarlarınızın sorunları kalıcı bir şekilde çözülerek sağlıklı ve performanslı hale getirilmektedir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir