1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Corsair, Dominator Platinum RGB DDR5 RAM’i tanıttı

Corsair, Dominator Platinum RGB DDR5 RAM’i tanıttı

Corsair, göze çarpmayan siyah soğutma bloğu tasarımına ve markalı RGB aydınlatmaya sahip yeni Dominator Platinum DDR5 RAM modüllerini tanıttı.

Ana değişiklikler, baskılı devre kartının tasarımıyla ilgiliydi. Corsair’in Dominator Platinum DDR5 bellek modülleri, başlangıçta 6400 Mbps’ye kadar hızlarda çalışacak ve yeni bellek standardı geliştikçe yükseltilecek en az 8 DDR5 yongası içerir.

Tasarımdan bahsetmişken, Corsair Dominator Platinum DDR5 RAM modülleri, 12 ultra parlak ve tamamen adreslenebilir CAPELLIX RGB LED ile birlikte yüksek kaliteli ısı dağılımı sağlayan patentli Çift Yollu DHX soğutma teknolojisi ile aynı muhteşem, gizli siyah görünüme sahip olacak. Corsair ayrıca iCUE yazılım paketi ile RGB uyumluluğu sunarken, XMP 3.0, Intel’in QVL 600 serisi anakartlar için hız aşırtma profillerinin saklanmasına izin verecek.

Corsair daha önce daha genel bir tasarım ve düşük profilli bir ısı emici sunan Vengeance serisi DDR5 kitlerini sergiledi. Şirket, belleğin özelliklerini henüz paylaşmadı ancak daha önce bellek modüllerinin 51GB/s’ye kadar bant genişliği sunarak DDR5-6400 hızlarına ulaşabileceğini doğrulamıştı.

Corsair DDR5 Vengeance Modülü

Intel Alder Lake işlemciler , DDR5 ve DDR4 bellek denetleyicileri ile donatılacak ve 600 serisi anakartlar da DDR5 veya DDR4 desteği ile gönderilecek. Üst düzey anakartlar DDR5 standardını korurken, daha yaygın teklifler DDR4’ü destekleyecek.

Intel’in Alder Lake işlemci serisinin, ilgili Z690 platformu ve DDR5 RAM kitleriyle birlikte Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yazı Kaynakları
Wccftech

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir