1. Anasayfa
  2. İnternet

Blogdan Para Kazanma Yöntemleri

Blogdan Para Kazanma Yöntemleri

Blog açarak para kazanma yöntemi arayanlar günümüzde onlarca kişi bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere artık para kazanmak internet ortamında çok yaygın bir şekilde araştırılan ve başarıldığı taktirde birçok kişinin büyük geçim kaynaklarından birisidir. Bu yazımızda ise sizler için blog açtıktan sonra yapılan işlemleri ve para kazanmak için bazı yöntemleri listeleyerek sizlerle paylaşmak istedik.

Blog yazarak para kazanmak günümüzde halen geçerli olan bir şey ve tabii ki blog açtıktan birçok yöntem ile birlikte para kazanmanız kolay hale gelecektir.

Birazdan aşağıda bulunan liste üzerinden internetten para kazanma yöntemlerini inceleyebilir ve kolaylıkla açmış olduğunuz web sitesi üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinde para kazanmak eskisi kadar kolay olmasa da ufak taktikler ile kolay bir hale getirebilirsiniz.

Google Adsense ile Para Kazanma

Blog’dan para nasıl kazanılır denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden birisi google adsense programıdır. Google adsense blog veya web sitesi sahipleri için kaçınılmaz en büyük para kazanma aracıdır diyebiliriz.

Blog içerisinde bulunan tüm sayfalarınıza google adsense üzerinden reklam alarak sitenize gelen ziyaretçilerden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Önemli olan nokta ise burada sitenize ziyaretçi çekebilmek için ilk olarak sitenizi geliştirmenizdir. Adsense onayı alabilmek için açmış olduğunuz sitenizi kaliteli ve kopya içerik olmayacak şekilde düzenlemeniz adsense için çok büyük bir faktördür.

Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

  1. İlk olarak adsense sitesinden kayıt oluyoruz.
  2. Sitemizi ekleyerek onay sürecini beklemeye geçiyoruz.
  3. Onay aldıktan sonra sitemize uygun reklam birimleri seçiyoruz ve sitemize kodları ekliyoruz.

Buradan sonrasında artık sitenize giren kişilerin reklam gösterimleri ve reklama tıklama oranlarına göre kazançlarınız yansıyacaktır.

Tanıtım Yazısı ile Para Kazanma

Site veya blog üzerinden bir diğer para kazanma yöntemimiz ise tanıtım yazısı satarak para kazanmaktır. Özellikle forum üzerinden tanıtım yazısı arayan kişileri seçerek bile günlük 40 ila 100 TL arası minimum bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Tanıtım yazıları siteler için aslında ek gelir halinde bir kazanç sistemi diyebilirim. Tanıtım yazıları bir site üzerinden başka bir sitenin reklamını yaparak yazı içerisinde 3 adet link çıkışının bulunması anlamına gelmektedir. İnsanlar sitelerinin otoritesini güçlendirebilmek adına tanıtım yazıları satın almaktadır ki bu sayede sizlerde kolayca siteniz üzerinden para kazanabileceksinizdir.

Tanıtım Yazısı Satmak İçin Neler Gereklidir ?

  1. Sitenizin DA & PA değerleri yüksek seviyede olmalıdır.
  2. Sitenize gelen backlinkler kaliteli ve yüksek puana sahip olmalıdırlar.
  3. Sitenizin spam skoru son derece düşük olmalıdır.
  4. Domain süreniz en az 6-7 aylık olmalıdır.

Bu tür maddelere siteniz üzerinde dikkat etmeniz gerekmektedir ki aksi taktirde tanıtım yazısı satın almak isteyenler bu değerleri kontrol ettiğinde vazgeçerek tanıtım yazısı almayacaktır.

Reklam Alanı ile Para Kazanma

Web sitelerini belli bir zaman harcayarak ve emek ile birlikte kaliteli bir biçime getirebilirsiniz. Kaliteli tüm web sitelerinden insanlar reklam alarak kendi sitelerini yükseltmek isterler. Genel olarak genç sitelerin yanı sıra yaşlı web siteleri daha kaliteli oldukları için insanlar da o siteler üzerinden kendilerine link almak isterler.

Birçok genel blog sitelerinde sağ ve footer alanlarında reklam alanları mevcuttur ve insanlar bu alanlara kendi sitelerinin banner halinde reklamlarını vererek kendi sitelerine bağlantı almaktadır. Bu sayede de alan kişi sitesini güçlendiriyor, satan kişi ise bu işten para kazanmaktadır.

Reklam alanı ile para kazanmak için genel olarak webmaster forumları olan R10, Wmaracı gibi yerlere kayıt olarak yeni konu açarak satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Site üzerinden para kazanmanın bir diğer yolu ise satış ortaklığı ile birlikte para kazanma yöntemidir. Bu yöntem genel olarak fazla kullanılmayan fakat bu işi yapan kişiler tarafından birçok kişini binlerce tl para kazandığı bir yöntem diyebilirim.

Satış ortaklığı ne diyenler için kısacası sitenize bir şirket ile anlaşıp oranın belli bir malın reklamını yaparak satış başına alınan komisyon ücretidir.

Örnek olarak A sitesinin ürünlerini sitenize yazı, banner veya video gibi alternatif birimler ile ekleyip sitenize gelen kişilerin o ürünü satın almasıdır. Her ürününü internet üzerinde farklı komisyon tutarları bulunmaktadır ve bu işten para kazanmanız büyük bir seçenek diyebilirim.

Satış ortaklığı yapabilmeniz için ilk olarak sitenizin trafik ağının baya bir iyi olması gerekmektedir ki aksi taktirde az bir site erişimi ile yapılabilecek bir iş olmayacağını söyleyebilirim.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir