1. Anasayfa
 2. Girişimcilik

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? İnternetten Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? İnternetten Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?

Öğrenciler için para kazanma yöntemleri sanıldığından fazla aranmakta. Öğrencilik dönemlerinde para kazanmak, finansal özgürlük kazanmak için atılan ilk adımlar sanıldığından daha önemli. Aileden para geliyor olmasına rağmen kimi zaman öğrencilik dönemlerinin giderleri fazla olabiliyor.

İnternetten yapılabilecek ek işler sayesinde öğrencilik dönemlerinde para kazanabileceğiniz gibi bulunduğunuz alanlardaki yerel işletmelerde part-time çalışma şartları ile de para kazanmanız mümkün durumda.

Her ne kadar bu yönü ile kulağa kolay gibi geliyor olsa da daha önce hiç tecrübesi olmamış kişiler için hayli zor bir durum.

Öğrenciler için para kazanma konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çalışma saatleri olacaktır. Okul zamanı ile çakışacak olan çalışma şartları, dinlenme için gerekli zamanı bırakmayacak ve derslere odaklanmanın önüne geçecek olan çalışma koşulları para kazanma karşılığında büyük giderlere sahip olacaktır.

Öğrenciler Kendilerine En Uygun İşleri Nasıl Seçebilir? Ben Hangi İşleri Yapabilirim?

Öğrenciler Kendilerine En Uygun İşleri Nasıl Seçebilir? Ben Hangi İşleri Yapabilirim?

Kendinize en uygun iş modelini seçmek işten alacağınız keyfin artmasına neden olacaktır. Keyif alarak yapacağınız iş hem para kazanmanıza hem de psikolojik olarak üstlerde kalmanızı sağlayacaktır. Özellikle öğrencilik dönemlerinde seçeceğiniz iş modelleri meslek hayatınızın geleceğini direkt olarak etkileyecektir.

Öğrenciler için en uygun iş modeli nedir? Öğrenciler için en uygun iş modelini bulmanın en önemli adımları iş arayan kişinin kendini tanımasından geçer. Öğrencilik zamanlarında yapılacak olan işler genellikle yarı zamanlı işler ya da internet üzerinden yapılabilecek işlerdir. Peki, bazı iş modeli örneklerine göre siz hangi türden bir iş istiyorsunuz?

 • İnternetten çalışarak para kazanmak.
 • Okuldan sonra part time işlerde çalışmak.
 • Okuldan önce part time işlerde çalışmak.
 • Günü birlik olan ve devamlılığı olmayan işler.
 • Belirli günler çalışabileceğiniz işler.
 • Kendi işinizi yapabileceğiniz modeller.

Söz konusu iş modelleri arasından öğrenciler tarafından en çok tercih edileni internet üzerinden çalışarak para kazanma modeli oluyor. İnternet üzerinden çalışarak para kazanma iş modelinde öğrenciler ne gibi avantajlar bekliyor? Öğrenciler neden internetten para kazanmak istiyor?

 • Her yerden çalışabilme imkanı.
 • Esnek çalışma saatleri sayesinde istediğiniz zamanlarda çalışmaya başlayabilme.
 • Kendi yetenekleriniz üzerinden para kazanabilme şansı.
 • Şirketler ile uzaktan çalışabilme imkanı.

Her yerden çalışabilme imkanları ve esnek çalışma imkanları ile karşımıza çıkan İnternetten çalışarak para kazanma modeli. Öğrencilerin boş derslerinde çalışabilmesine, kafelerde sosyalleşirken çalışabilmesine imkanlar tanıyor.

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Modelleri Nelerdir? Öğrenciler İnternetten Nasıl Para Kazanabilir?

Öğrenciler için internetten para kazanma modelleri ile kendinize en uygun yapıda olan iş modelini bulabilirsiniz. Kimi iş modeli için bazı deneyimler gerekiyor olsa da kimi iş modeli üniversite zamanına kadar kazandığınız tecrübeler ile yapılabilecek iş modelleri.

Öğrencilik dönemlerinde de olsanız size para kazandırabilecek konulara yatırım yapmaktan çekinmemeli. Bazı iş modellerinin gerektirdiği eğitim gereksinimlerini karşılamak için özel eğitimler almaktan uzak kalmamalısınız.

Unutulmamalıdır ki, internetten para kazanılıyor olsa da bazı iş modelleri halen size uygun değil. Başlarda internetten para kazanmak normal işlerden kazanmaktan daha zor bir durumda olabilir. Bu nedenle zaman ve emek harcamak için hazır olduğunuz bir dönemde işlere yönelmeye özen göstermelisiniz.

Kolay para kazanma” gibi konulardan da uzak durarak sadece çalışarak para kazanabileceğinizi anlamalı, para kazanmak için çıktığınız yolda cebinizdeki birkaç kuruşu da kaybetmemelisiniz.

Peki, öğrenciler için internetten yapılabilecek işler nelerdir? Öğrenciler için internetten para kazandıran işler nelerdir?

İçerik Yazarlığı Yapmak, Yazarlık Yaparak Para Kazanmak

İçerik Yazarlığı Yapmak, Yazarlık Yaparak Para Kazanmak

Öğrenciler için para kazanma konularına değinildiği zaman “makale yazarak para kazanma” konusu mutlaka bir defa öneriliyor. Ancak, söz konusu para kazanma yöntemini yüzeysel olarak anlatmak yerine ortalama bir yazarlık ile ne kadar para kazanabileceğinize değineceğiz.

Her şeyden önce bu işi yapabilmek için bazı yetkinliklere sahip olmanız gerekmekte. Söz konusu yetkinlikler sırası ile;

 • Office Word uygulamalarını kullanabilmek.
 • Web site rakip analizi yapabilmek.
 • SEO Uyumuna sahip olmak.
 • Türkçe dil bilgisi ve /veya İngilizce gramer kuralları.
 • Araştırma seven, yazmaktan sıkılmayan.

Gibi yetkinliklere sahip olan herkes içerik yazarlığı yapabilir. Özellikle öğrenciler tarafından yapılan içerik yazarlığı bu yetkinlikler çerçevesinde oluşmakta. SEO Uyumlu içerik oluşturma ve rakip analizi konusunda ufak araştırmalar yaparak mantığını anlayabilir. Kaliteli içerikleri her daim oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Yapmak

Öğrenciler Para Kazanma Yöntemi: Sosyal Medya Hesap Yönetimi Yapmak

Öğrenciler için para kazanma yöntemleri arasında bulunan “Sosyal medya hesap yönetimi yapmak” aslında sanıldığından daha fazla para kazandırmakta. Anlaşmalarınıza göre firmalar tarafından size gönderilen içeriklerin girişini sağlamanız yeterli olabiliyor. Ancak, bazı yetkinlikleri kazanırsanız Sosyal medya hesap yönetimi yaparak öğrencilik hayatınızda yüksek oranda gelirler sağlayabilirsiniz. Peki, Nedir bu yetkinlikler?

 • Sosyal medya uygulamalarına hakim olmak.
 • Paylaşımları doğru zamanlama ile yapabilmek için hesap istatistiklerini analiz edebilmek.
 • İçerik üretebilecek kadar tasarım bilgisine sahip olmak ( Kimi sosyal medya yönetiminde buna ihtiyaç duyulmamakta. Ancak, gelirinizi doğru orantıda arttırmak için bu bilgiye sahip olmanız da önerilmekte.)
 • Doğru anahtar kelimeleri içeren açıklama metinleri girebilmek. (SEO uyumu mantığı ile çalışan açıklama yazıları # kullanımından daha önemli bir hâl almış durumda.)

Söz konusu yetkinlikler kendinize açacağınız bir sosyal medya hesabında yapacağınız bazı deneme işlemleri ile kazanılabilecek durumda. Ancak, internetten ücretsiz yayınlanan içerikleri de tüketebilirsiniz.

Sahi, kendinize açacağınız bir sosyal medya hesabı nasıl olurdu?

Sosyal Medya Hesabı Açarak Para Kazanmak

Sosyal Medya Hesabı Açarak Para Kazanmak

Üniversite öğrencileri için para kazanma konusunda belki de en etkili yöntem Sosyal medya hesabı açarak para kazanmak olacaktır.

Öyle ki, üniversitenizin reklamını yapan bir hesaptan bile para kazanabilirsiniz. Peki, nasıl? Üniversite öğrencileri tarafından yapılan bu yöntemde üniversite hesabınızın adını içeren bir mizah ve/veya paylaşım hesabı açıyorsunuz.

Takipçi sayınız arttığında ki bu hesapları takip eden kullanıcılar ya o üniversiteye girmek isteyenler ya da hali hazırda orada okuyanlar oluyor.

Ortalama bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra yurtlardan, iş yerlerinden, eğlence mekanlarından gelen yerel reklamlar ile kazanç sağlayabilirsiniz ya da direkt olarak siz iletişime geçerek reklam konusunda anlaşma sağlayabilirsiniz.

Sahibinden.com Sanal Turları Düzenlemek

Sahibinden.com Sanal Turları Düzenlemek

Öğrenciler için para kazanma yöntemleri arasında belki de daha önce hiç duymadığınız bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz? Sahibinden.com için üretebileceğiniz sanal turlar ile yüksek gelirler sağlayabilirsiniz.
Her ne kadar insanlar ev kiralamadan ve almadan önce evleri yerinde görmek istiyor olsa da evlerin fotoğrafı da satın alma konusunda büyük bir cazibe sunmakta. Hal böyle olunca tek taraflı çekilmiş fotoğraflar da ev alma konusunda şüphelere düşülmesine neden oluyor.

Sahibinden.com 360Tur özelliği ile emlakçılar ile iletişime geçerek sattıkları dairelerin 360 derece olan turlarını oluşturabilirsiniz. Bu iş modelinde daire kiralandığı zaman komisyon alabileceğiniz gibi iş bitiminde de ücretinizi alabilirsiniz.

Her ne kadar basit bir iş olsa da bazı ekipmanlar gerekebilir. 360Derece kamera ile yapabileceğiniz bu işlemi kaliteli kamerası olan telefonunuz ile de yapabilirsiniz. Ancak ışık oranlarının en iyi şekilde sağlanabilmesi için ışık ekipmanlarına sahip olmayı atlamamak gerekir.

Öğrencilik zamanlarında yapılabilecek bu iş, çevrenizde bulunan evlerin çokluğu ile de yüksek kazançlar elde etmenizi sağlayabilir.

SMMA ile İnternetten Para Kazanmak

SMMA ile İnternetten Para Kazanmak

SMMA ile para kazanma yöntemi konusunu daha önce duymuş muydunuz? Belki bir kulak alışkanlığı vardır ancak detaylarına ne kadar hakimsiniz?

SMMA Nedir? Sosyal medya pazarlama ajansı olarak Türkçeye çevirebileceğimiz bu iş modeli. İnternette çalışan şirketler ve/veya içerik üreticileri ile çalışabileceğiniz bir iş modelidir. Orta düzeyde ya da profesyonel düzeyde video editleme yeteneklerine sahipseniz SMMA yöntemi ile para kazanabilirsiniz.

Ajans kurarak ilerlemeniz gereken bu yöntemde sadece kendiniz değil size ait çalışanlar edinerek de para kazanabilirsiniz. Genel anlamda Yurt dışındaki içerik üreticileri ile iletişime geçilerek yapılan bu iş modeli. Öğrencilik zamanlarında dolar kazanma konusunda düşünceler olanlar için en iyi sonucu verecektir.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir