1. Anasayfa
  2. İnternet

Yüksek Kaynaklı Sunucuların Pozitif Yanları Nedir?

Yüksek Kaynaklı Sunucuların Pozitif Yanları Nedir?

Yüksek kaynaklı sunucular, web sitelerindeki sabit kapasitenin yetersiz kaldığı zamanlarda kullanılmaktadır. Bu sunucular, çok fazla veri tüketen, ziyaretçisi fazla olan internet sayfaları için tercih edilmektedir. Sunucu kaynakları tüm kullanıcılara açıktır ve sınırsız bir kullanım imkanı verir. Yüksek kaynaklı sunucuların kapasitesi diğer sistemlere göre daha fazla veriyi kaydeder. Kiralama yöntemi ile sahip olunan bu sunucular yüksek performans ile çalışmaktadır.

Yüksek Kaynaklı Sunuculara Ne Denir? “Dedicated Server”

Sanal ortamdaki bu sunucular ‘’Dedicated Server’’ olarak adlandırılmaktadır. Diğer standart bilgisayarlara göre daha hızlı ve dayanıklı olan bu sistem sınırsız veri depolama özelliğine sahiptir. Yüksek trafikli web site sahipleri ve kurumsal firmaların en çok tercih ettiği barınma hizmetlerinden biridir. RAM, Sabit disk ve Bandwidth gibi özellikleri bir arada barındırmaktadır.

Dedicated Server Niçin Kullanılır?

Dijital ortamdaki verilerin depolanması için Dedicated Server kullanılmaktadır. Okul, hastane, fabrika, dijital ajanslar ve yüksek ölçüde site yöneten tüm firmalar, işlemlerini Dedicated Server’larda yapmaktadırlar. Veriler yüksek performanslı güvenlik duvarı sayesinde koruma altındadır. Ayrıca, Dedicated server, genellikle sunucuyu farklı kişi ya da kurumlarla paylaşmak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu durum web sitelerindeki yoğunluğu ortadan kaldırmış olacaktır.

Dedicated Server sayesinde sistem üzerinde sınırsız web siteleri oluşturabilirsiniz.
Bu aynı zamanda yeni bir gelir kapısı demektir. Web sitesi oluşturarak para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştır.

Dedicated Server Avantajları Nelerdir ?

1. Sadece Tek Bir Kişiye Özeldir

Dedicated Server’larda tüm kaynaklar tek bir kullanıcı ya da firmaya tahsis edilir. Sanal ortamdaki projelerini istedikleri gibi yürütebilmeleri için sınırsız kullanım deneyimi sağlamaktadır.

2. Yüksek Kaynaklar İle Çalışma

Yüksek kaynak özelliği sayesinde tüm web sitelerini hızlı hale getirebilirsiniz. Böylece sitenizin ziyaretçi sayısını da artırmış olursunuz.

3. İnternet Hızı

– İnternet kullanım oranı oldukça yüksektir. Bu sayede işlerinizi tamamlarken herhangi bir problemle karşılaşmayacaksınız. Hattınıza ait tüm verileri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

https://www.aysima.com/

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir