1. Anasayfa
  2. Mobil

YouTube Arka Planda Müzik Dinleme (2024) Android

YouTube Arka Planda Müzik Dinleme (2024) Android
0

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından birisi olan YouTube platformu gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Genel olarak mobil cihazlarda daha fazla kullanım oranı sağlanan bu uygulama ile dünya üzerinde milyonlarca insana müziğinizi, çektiğiniz videoları paylaşım yaparak gösterebilme imkanınız bulunmaktadır.

Yıllardır kullanıcılar genel olarak YouTube’dan android veya iOS fark etmeksizin arka planda çalışan youtube istemektedirler ki bunlardan biriside benim. Evet, YouTube’da diyelim ki bir müzik açtınız ve telefonunuzun ekranını kitlediğinizde veya uygulamadan çıkıp başka bir yere girdiğinizde müzik anında kesiliyor ki hayatın en acımasız noktalarından biriside budur.

Bizlerde sizlere arka planda youtube nasıl çalıştırılır adlı bir yazı hazırlamak istedik ki bu yazımız android platformuna özel olarak yazılıyor. En yakın zamanda ise iOS işletim sistemi kullanan kişiler için bu işlemin bir farklı versiyonunu paylaşacağımızıda söyleyebilirim.

Android YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır ?

Android platformu iOS kullanıcılarına göre biraz daha açık kaynaklı olması sebebi ile birçok yöntem ile arka planda kolayca video veya müzikleriniz donmadan çalışabiliyor. Bizler sizlere bunu bir uygulama ile yapmanızı göstereceğiz hiç uğraşmadan kolayca uygulama ile bu işi yapabilin.

  1. İlk olarak buradan Video Lite adlı uygulamayı indirin.
  2. Daha sonra indirdiğiniz uygulamanın kurulumunu yapın.
  3. Uygulamayı açtıktan sonra artık YouTube üzerinde istediğiniz videoyu açarak uygulamadan çıkın.
  4. Bu işlemleri yaptığınızda artık tüm videolar siz elinizle kapatana kadar kapanmayacaktır.

Tek bir YouTube uygulaması ile arka planda video oynatma işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz uygulama orijinal youtube versiyonun kırılmış hali olarak diyebilirim ki sizde olan youtube uygulamasını silerek direk bunu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android cihazlarda YouTube’u arka planda çalıştırmanın en kolay yolu bu gösterdiğimiz yöntemdir ki tek seferlik bir indirme yaptığınız taktirde uzun zamanlar boyunca kullanabilme imkanınız vardır.

İnternet üzerinde araştırmalarım sonucunda bu işlemi tarayıcı vs yapanları da gördüm fakat o yöntemler biraz daha sizi uğraştıracağı için bizim paylaştığımız yöntem daha pratik olacaktır.

Sizlerin de kullanmış olduğu youtube arka planda çalma yöntemleri aşağıda bulunan yorum kısımlarına yazarak bizlerle birlikte paylaşmış olabilirsiniz ki bu sayede bilgi paylaşımı yapmış olabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir