1. Anasayfa
  2. Sektörel

Yalın Üretim

Yalın Üretim
0

Yalın Üretim, herhangi bir kuruluşun başına gelebilecek en kötü şeylerden birini ele alır: israf. İsraf, tüm kaynaklarınızdan tam olarak yararlanamamanız, verimliliği kaybetmeniz ya da bir başka deyişle çeşitli sebeplerden dolayı optimum üretim seviyesinin altında seyretmeniz anlamına gelir. İsrafa konu olan kaynaklar, kullanılan hammaddeden personel becerilerine kadar her şeyi içerir.

Elbette sanayide, rasyonel bir üretici gibi davranmak ve optimum seviyeyi yakalamak hiç kolay değildir. Doğru organize edilmeyen vardiyalardan, geri dönüştürülemeyen çıktılara, amaca uygun kullanılmayan malzemelerden, personel hatalarına kadar süreç içerisinde birçok problemle karşılaşılır. Sonuç olarak üretkenlik her geçen gün erezyona uğrar. İşte tam da bu noktada yalın üretim ihtiyacı doğar; çünkü israfı ortadan kaldırma konusundaki gereklilik, bir yönetim sistemi olarak yalın fikrinin ve yalın üretimin başladığı yerdir.

Unutmayın, UnoPro, Türkiye’nin özgün, yerli ve milli model fabrikalarını tasarlayan ve geliştiren ilk ve tek Danışmanlık & Eğitim Kurumu olarak fabrikalarda konsept ve müfredatın geliştirilmesi, eğiticilerin eğitilmesi ve öğren-dönüş programlarının uygulanmasına yönelik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekte olup Türkiye’nin ilk “ Dijital Model Fabrika” eğitim ve danışmanlık projesini de başlatarak, “öğren-dönüş” ve “geleceğin yalın dönüşüm liderleri” programlarına her ölçekte firmanın kolayca ulaşabilmesini hedeflemiştir.

Yalın üretim ve yalın üretim tekniklerine detaylıca değindiğimiz Yalın Dönüşüm Eğitimimiz hakkında detaylı bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilir ya da +90 551 021 37 27 no’lu telefondan merkez ofisimize ulaşabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir