1. Anasayfa
  2. Windows 11

Windows 11 için yeni Microsoft Store 24 Haziran 2021’de duyurulacak

Windows 11 için yeni Microsoft Store 24 Haziran 2021’de duyurulacak
0

Windows 11 işletim sistemi için yeni Microsoft Store, 24 Haziran 2021’de duyurulacak. Amerikan şirketi, mağazanın sallanan arayüzüne ve işlevselliğine bir dizi önemli değişiklik ekleyecek.

Çoğu yerleşik Windows uygulaması gibi Microsoft Store da zaman zaman güncellemeler alır ve kullanıcıların favori uygulamalarını satın almaları, indirmeleri ve yüklemeleri için güvenli bir yoldur. Performans ve uygulama sayısı açısından Microsoft Store şu anda tam bir karmaşa. Microsoft nihayet bu yıl 24 Haziran’da duyurulacak, yeniden tasarlanmış ve birçok geliştirici dostu özelliğe sahip yeni bir Windows 11 uygulama mağazası üzerinde çalışmaya başlıyor.

Microsoft bugün, Windows Uygulama Geliştiricileri için özel bir etkinliğe davetiye gönderdi. Windows 11‘in duyurulmasının ardından saat 15:00 ET’de başlayacak olan bu Windows Developer etkinliğinde muhtemelen yeni uygulama mağazası ve ilkeleri hakkında daha fazla bilgi edineceğiz .

Windows 11 için Microsoft Mağazası

Micorosft’un Windows geliştiricilerini nasıl etkilemeyi planladığı tam olarak belli değil, ancak teaser bunun “büyük bir anlaşma” olacağını ve etkinliğin YouTube’da canlı olarak yayınlanacağını öne sürüyor.

Build 2021 Geliştirici Konferansı sırasında CEO Satya Nadella, yeni nesil Windows’un geliştiriciler için ekonomik bir fırsat sağlayacağını doğruladı.

Geliştirici etkinliği sırasında Microsoft’un yeni Windows 11 App Store’un özelliklerini ve politikalarını vurgulaması bekleniyor. Ayrıca Project Reunion, WinUI ve diğer geliştirici odaklı projeler tartışılacak.

Windows 11 için Yeni Microsoft Mağazası

Önceki raporlara göre, Windows 11 App Store, yeni geliştirici ilkeleri için geliştirilmiş tasarım, performans ve destekle birlikte gönderilecek. Örneğin, içerik oluşturucular masaüstü yazılımlarını (Win32) mağazaya gönderebilecekler.

Kaynaklara göre bu adım, Google Chrome ve Firefox gibi popüler uygulamaların Microsoft Store’a getirilmesine yardımcı olacak.

Üçüncü taraf uygulamalar yine de doğrudan mağaza üzerinden güncellenebilir, ancak ilgilenen geliştiriciler kendi içerik dağıtım ağlarını kullanarak uygulama güncellemeleri sunabilecekler.

Google Play Store veya Apple Store’dan farklı olarak, güncellenen Microsoft Store, geliştiricilerin uygulama içi satın almalar için kendi ödeme sistemlerini kullanmalarına da izin verecek. Şirket, Mağazasını herkes için açık bir platform olarak tanıtmak istediği için Microsoft, ticaret platformunun dışındaki satışlardan kâr etmeyecek.

Tasarım açısından, yuvarlatılmış köşeler, WinUI tarzı kontroller, serbest akışlı tasarım ve diğer iyileştirmeler bekliyoruz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir