1. Anasayfa
  2. Apple

WatchTube ile Apple Watch’ta YouTube Nasıl İzlenir?

WatchTube ile Apple Watch’ta YouTube Nasıl İzlenir?

YouTube videolarını Apple Watch’ınızda izlemenize olanak sağlayan WatchTube adlı uygulama ortaya çıktı. Bununla birlikte, Apple akıllı saat sahipleri YouTube videolarını ücretsiz olarak izleyebilecek. Apple Watch’ta YouTube’u nasıl izleyeceğinizi bu makalede anlatıyoruz.

Apple Watch’ın yeteneklerini sadece zamanı görüntülemek, egzersiz yapmak ve uykuyu takip etmekle ilgili olduğunu düşünüyorsanız, büyük ölçüde yanılıyorsunuz: Apple akıllı saatler, örneğin video izlemek gibi bazen önemsiz olmayan birçok şey yapmanıza izin veriyor.

Bazen bir iPhone veya iPad almanın bir yolu olmadığında yardımcı olur. Bu, geliştiricilerin beğenilerine göre oluşturduğu üçüncü taraf uygulamalar sayesinde yapılabilir. Apple Watch’ta video izlemenin şüpheli bir etkinlik olduğunu anlıyoruz ancak bunu deneme hakkınız bulunuyor.

Apple Watch açıkça video izlemek için tasarlanmamıştı. Apple Watch’ta YouTube izlemek için WatchTube adlı bir uygulama çıktı bu uygulama tamamen ücretsizdir ve kurmak için bir iPhone’a ihtiyacınız yoktur. watchOS uygulama mağazasında bulmanız ve kullanmaya başlamanız yeterli olacaktır.

Apple Watch YouTube İzleme

Apple Watch'ta YouTube nasıl izlenir
WatchTube, iPhone için YouTube uygulamasının tüm özelliklerini içerir

WatchTube uygulaması, normal masaüstü sürümünde veya YouTube mobil uygulamasında bulunan temel seçenekleri sunar.

  1. Ana Sayfa
  2. Arama
  3. Kütüphane
  4. Ayarlar

Geleneksel olarak ana sayfa, popüler olan veya beğenebileceğiniz videoları toplar. Bu durumda, doğrudan Apple Watch’ta, ana sayfada görüntülenmesi gereken video kategorilerini seçebilirsiniz. Arama, klavyeyle çalışır, ki bu açıkça kullanımı sakıncalıdır, bu nedenle videonun veya kanalın adını girmek için dikteyi kullanmaktan çekinmeyin.

WatchTube Uygulamasından Görüntüler
WatchTube’un kullanımı normal YouTube kadar kolaydır

Apple Watch’taki YouTube uygulaması, bir kanala abone olmanıza veya bir videoyu kaydetmenize ve daha sonra kitaplığınızda izlemek üzere bir listeye eklemenize olanak tanır. Ayrıca WatchTube, videolara altyazı eklemenize ve metin boyutunu değiştirmenize ve ayrıca AirPod’lar aracılığıyla veya yerleşik hoparlörler kullanarak videolarda ses çalmanıza olanak tanır.

Apple Watch – WatchTube Nasıl Kurulur?

  1. Uygulamayı yüklemek için watchOS 6 veya bir üst sürümüne ihtiyacınız olacak.
  2. Buradan WatchTube’u indirin veya uygulamayı App Store’dan bulup Yükle’yi tıklayın.
  3. Uygulama yüklendikten sonra, hesabınızda oturum açmanıza ve videoya iPhone veya iPad’inizden erişmenize izin verecek bir QR kodunu taramanız gerekmektedir.
  4. Bundan sonra, normal hareketlerle gerekli videoları bulabilecek ve tek dokunuşla başlatabileceksiniz.

Tek olumsuz yanı, Apple Watch’un bir internet bağlantısına ihtiyacı vardır. Ayrıca Apple Watch’da uzun süre video izlerken gözleriniz çok çabuk yorulabilir. Bu nedenle yarım saatlik kullanımdan sonra göz ağrılarım oluştu ve bırakmak zorunda kaldım.

Apple Watch'a WatchTube nasıl kurulur
WatchTube Uygulamasını yüklemek oldukça kolaydır

WatchTube App Store indir

Bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Bileğinizde tam teşekküllü bir YouTube uygulaması ortaya çıkmış oldu. Şahsen, ek güncellemeler olmadan Apple Watch’ta video çalıştırmanın mümkün olamayacağını düşünmüştüm fakat yanılmışım. Apple’ın bunu daha önce düşünmemiş olması oldukça şaşırtıcı geldi. Söylentilere göre bir gün Apple Watch’ta görüntülü aramalar içinde bir kamera görmek isteriz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Merhaba ben saatime Watch tubeyi yükledim yabancı videolar açılıyor fakat arama yapıp izlemek istediğim videolar açılmıyor ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir