1. Ana Sayfa
  2. Rehber

VK Video İndirme Nasıl Yapılır?

VK Video İndirme Nasıl Yapılır?
0

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte VK video indirme nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek ve aşama aşama işlem uygulamaları yapacağız. Dünya genelinde en çok kullanılan video izleme sitelerinden birisi olan VKontakte, YouTube gibi insanlara sunduğu para kazanma seçenekleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı demek yanlış olmaz sanıyorum.

Rusya merkezli bir sistem olarak dikkat çeken ve her geçen gün kendisini geliştiren bu şirket, Türkiye genelinde çok fazla olmasa da bazı Avrupa ülkelerinde öncelikli video izleme platformu olarak dikkat çekiyor. YouTube üzerinde bulamadığınız videoları ve filmleri bu site üzerinden izleme şansına da sahip olabileceğinizi net olarak söyleyebiliriz. Şimdi sizlere alternatifli olarak farklı farklı seçenekler sunacak ve aşamaları inceleme yoluna gideceğiz.

VK (VKontakte) Nedir?

VK (VKontakte), 2006 yılında Rusya merkezli olarak kurulmuş olan bir online video içerik paylaşım ve sağlayıcılık sistemi olarak dikkat çeker.

Rusya, özellikle Google şirketleri için kurduğu rakip sistemler ile insanları kendisine doğru çekme yoluna gitse de ne yazık ki bunda başarılı olamadılar. YouTube için rakip olarak VK, Google için rakip Yandex ve bunun gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı seçenek kendisini net olarak gösteriyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Bu anlamda VK yine de sektörde Yandex’e göre çok daha uzun süre durabildi.

VK Video İndirme Nasıl Yapılır?

VK, en çok dikkat çeken şirketlerden birisi olarak dikkatleri çekerken video indirme ile alakalı olarak da pratik seçenekler kendisini gösteriyor diyebiliriz. Türkiye geneline baktığımız zaman da kullanım oranı belli şekilde yükselmiş bir sistem demek de yanlış olmaz kanaatindeyim. Şimdi sizlere bu aşamaları anlatacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

  1. www.savevk.com Türkçe dil seçeneği ile de sizlere sunulan ve sadece VK (VKontakte) üzerinden video indirme imkanını sizlere sunan bir sitedir. Öncelikli olarak bu siteye giriş yapın.
  2. Sitede sizi yukarıdaki görselde olduğu üzere bir ekran karşılayacaktır. VK üzerinden indirmek istediğiniz bir videonun URL adresini kopyalayın. Ardından SAVEVK sitesine giderek “BAĞLANTIYI BURAYA YERLEŞTİRİN” yazan kutunun içerisine bağlantıyı yapıştırın.
  3. Ardından mavi butonun alt kısmında videonun bir önizlemesini görme şansına sahip olacaksınız ve altında da bir yeşil renkli indirme butonu yer alıyor. Bu butona tıklayarak videoyu 1080p yani FULL HD olarak indirme şansına da sahip olabilirsiniz. Videolar güvenli bir şekilde ve maksimum hızlı olarak iner ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

VK (VKontakte) Video İndirme Chrome Eklentisi

VK için bu anlamda geliştirilmiş olan Chrome eklentisi ile de sorunsuz bir şekilde bu işlemi tek tıklama sayesinde yapabilirsiniz. Daxab Ultime eklentisi ile videoyu izlerken indirmek istediğiniz video kalitesini seçiyorsunuz. Sonrasında indirme butonuna basıyorsunuz ve herhangi bir sorun olmaksızın videoyu indiriyorsunuz.

Altyapıları aynı olduğundan dolayı Edge Chromium web tarayıcısını kullanarak da sorunsuz bir şekilde bu eklentiyi değerlendirme şansına erişebilirsiniz.

Daxab Ultime Chrome Eklentisi indir

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap