1. Anasayfa
  2. Teknoloji

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri [2024]

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri [2024]
0

Günümüz teknoloji çağı ile birlikte artık her alanda farklı donanımlar ve ekipmanlar bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere özellikle simülasyon oyunlarında kullanabilmek için oyuncular direksiyon seti araştırmaları yapmaktadır. Bunun için sizlerle birlikte en iyi direksiyon seti paylaşımında bulunarak sizleri bilgilendirmek istiyorum. Aşağıda yer alan tüm setleri internet üzerinden birçok farklı web sitesinden erişim sağlayabilirsiniz.

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Direksiyon setleri tavsiye listemizde sizler için farklı tavsiyelerde bulunmaktayız. Listede yer alan direksiyon modellerinin fiyatlarında farklılıklar olabilir, bu sebepten dolayı piyasayı iyi bir şekilde araştırarak satın almanızı tavsiye ederim.

Logitech G G29 Driving Force

Logitech G G29 Driving Force Oyun Direksiyonu İncelemesi

Oyun dünyasında en çok bilinen ve favori olan markalardan birisi de Logitech‘dir. Bildiğiniz üzere bilgisayar donanım kısmında harika işler çıkarmaktadır. Direksiyon setinde de oyuncuların bir numaralı tercihlerinden birisidir.

Logitech G G29 Driving Force, ilk çıktığı tarihten bu yana popülerliğini korumayı başarmıştır. Listenin en popüler ve en çok satın alınan direksiyon setlerinden birisi olduğunu düşündüğüm için, ilk sıraya eklemek istedim. Pedal ve vites kolu ile birlikte gelen direksiyon setimiz, oyun esnasında harika bir hissiyat yaşatacaktır. Titreşim, vites sesi ve hissiyatı gibi birçok özellik ile oyuncuların gözdesi haline gelmiş durumdadır.

Logitech G G29 Driving Force Satın Al

Thrustmaster T300 RS GT

Thrustmaster T300 RS GT Oyun Direksiyonu İncelemesi

Thrustmaster markasını ilk olarak YouTube platformunda tanımıştım. Araba simülasyonu videosunda izlediğim kadarıyla fiyat ve performans ürünü olduğunu rahat bir şekilde anlamıştım.

Thrustmaster T300 RS GT modeli ile birlikte harika bir oyun deneyimi sizleri beklemektedir. Özellikle pedal kısmının diğer modellere göre harika bir dizayn ve yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. Fırçalanmış bir alüminyum ile yapılan pedal kısmı, bastığınızda ve ayağınızı koyduğunuz farklı bir hissiyat yaşatmaktadır. Direksiyon üzerinde konumlandırılan tuşlar ile aynı şekilde farklı bir hava katmaktadır. Set genel olarak tam bir fiyat/performans ürünüdür. Vites kısmının olmaması maallesef dezavantaj bir durum, fakat ek olarak vites modellerine göz atabilirsiniz.

Thrustmaster T300 RS GT Satın Al

Logitech G 923

Logitech G 923 Direksiyon Seti İncelemesi

Logitech markasının en son modellerinden birisi olan G 923 modeli, direksiyon denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir. Xbox, PC ve PlayStation modelleri ile birlikte uyumlu olan bu model, harika bir oyun deneyimi yaşatmaktadır.

Simülasyon oyunlarını sanki gerçekmiş hissiyatı ile birlikte oynayabilirsiniz. Logitech G 923 modelinde güç geri bildirim katmanı gibi yeni özelliklerin geldiğini görmekteyiz. Direksiyon üzerine konumlandırılan tuşlara da farklı tuşları ve özellikleri atayarak, işlerimizi daha kolay hale getirmekteyiz. Direksiyonda titreşim, ekstra his gibi ek özelliklerin de bulunduğunu söyleyebilirim.

Logitech G 923 direksiyon seti hem oyun konsollarında hem de bilgisayarlar ile uyumlu olarak gelmektedir. İki farklı sürümü olan direksiyon setinin birisinde PlayStation tuşları, diğerinde ise Xbox tuşları ile oyuncuları karşılamaktadır.

Logitech G 923 Driving Force Satın Al

Rampage V900-S

Rampage V900-S Oyun Direksiyonu İncelemesi

Rampage V900-S oyun direksiyonu, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor ve bütçeyi aşmadan yarış simülatörü dünyasına girenler için çekici bir seçenek sunuyor. PS3, PS4, PC, Xbox One ve Xbox 360 gibi geniş bir platform yelpazesine uyumlu olan V900-S, birden fazla sistem kullanabilecek oyuncular için esneklik sağlar. Euro Truck Simulator’dan Formula 1 ve Forza’ya kadar çeşitli yarış oyunları için uygun bir sürüş deneyimi sunan 900 derece ve 270 derece ayarlanabilir direksiyon modlarına sahiptir.

Set, 275mm çapında bir direksiyon tekerleği içerir ve oyuncular için yeterli kontrol seçenekleri sunan 21 düğme ile birlikte bir direksiyon ve iki pedal ile birlikte gelir. Kolay kurulum için USB Tip-A 2.0 bağlantısını destekler ve sürükleyici oyun deneyimi için titreşim geribildirimi sunar. Direksiyon tekerleği, istikrar için bir masa üzerine kelepçelenebilir ve kulaklıklar veya harici ses sistemleri için 3.5mm AUX dişi ses çıkışı da içerir.

Kullanıcı geri bildirimleri genellikle V900-S’nin fiyatına göre iyi kalite ve performansını belirtir. Kullanıcılar, çeşitli oyun konsolları ve PC’lerle uyumluluğunu, gerçekçi direksiyon geri bildirimini ve sayısız düğme ve ayarlanabilir ayarlar aracılığıyla sunulan kapsamlı kontrol seçeneklerini takdir ederler. Titreşim geribildirimi özelliği de oyun deneyimine ek bir katman eklediği için öne çıkar.

Rampage V900-S Satın Al

Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri listesini paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir