1. Anasayfa
  2. Rehber

Telefonun Sar Değeri Nasıl Öğrenilir?

Telefonun Sar Değeri Nasıl Öğrenilir?

Telefonlar gelişen teknolojiler ve yazılımlar ile birlikte çok daha gelişmiş bir şekilde bizlerin karşısına çıkmaktadır. Bildiğiniz üzere teknolojik bazı aletlerde sar değeri denilen radyo frekans enerjisini yayan bir birim bulunmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sar değeri öğrenme, telefonun sar değerini öğrenme, telefon sar değeri öğrenme gibi başlıklara cevap vererek sizlerin merak ettiği bu konuyu cevaplayacağız.

Genel olarak telefonların üretiminde sar değerinin limitine dikkat edilmelidir ki aksi taktirde belirlenen limit aşıldığında telefonun satışı yasaklanmaktadır. Sar değeri denilen bu frekans, insan vücuduna doğrudan zarar verdiği için telefon alırken mutlaka dikkat etmenizi tavsiye etmekteyim.

Radyasyon olarak belirtilen sar değeri, telefonun vücudunuzun yakınlık derecesine göre farklılık göstermektedir. Örnek olarak telefonunuz kulağınızda iken ki sar değeri ile cebinize koyduğunuzda ki sar değeri aynı olmayacaktır. Bu tür tehlikeli durumlardan kaçınmanız adına telefonunuzu daima çok yakınınızda tutmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Dilerseniz sar değeri öğrenme yollarına geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Telefon Hakkında Kısmından

Sar değerini öğrenmenin en basit yollarından bir tanesi cihazınızın ayarlar bölümüdür. Genel olarak günümüzde üretilen hemen hemen her telefonda Yasal Bilgilendirme olarak belirtilen bir bölüm bulunmaktadır ve sizler buradan kolaylıkla telefonunuzun sar değerini öğrenebilirsiniz.

  • Android | Ayarlar > Telefon Hakkında > Yasal Bilgiler > Önemli Bilgiler > Sar Değeri
  • iOS | Ayarlar > Genel > Yasal ve Mevzuat > RF’ye Maruz Kalma

iPhone 6S Plus Sar Değeri Öğrenme

Üretici Web Sitesi

SAR değeri öğrenmenin bir diğer yolu ise telefon özellikleri paylaşan siteler üzerindendir. Genel olarak günümüzde çıkarılan her telefonu epey.com sitesi üzerinden görebilmekteyiz. Siteye giriş yaparak telefonunuzun modelini giriş yaparak özellikler kısmından sar değeri kısmından kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sar değerini öğrenmenin en kolay 2 yolunu bu yazımızda sizlerle birlikte paylaşmak istedik ki umarım sizler için faydalı ve bilgili bir yazı olmuştur.

Telefon ve tablet gibi teknolojik aletler alırken sar değerini mutlaka kontrol etmenizi tavsiye etmekteyim ki yüksek değer taşıyan cihazları kullanmamanız gerekmektedir. En önemlisi tabii ki insan sağlığı olduğu için bu tür yaklaşımlardan kaçınmalısınızdır. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle paylaşabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir