1. Anasayfa
  2. Rehber

Sj Ne Demek? SJ Ne Anlama Gelir?

Sj Ne Demek? SJ Ne Anlama Gelir?

Sj ne demek sorusu sosyal medya kullananların en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor. İşte SJ kısaltmasının kullanıldığı alanlar ve anlamı!

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte aynı zamanda sosyal medya kullanımı da ciddi oranda yaygınlaşmaya başlamıştır. Öyle ki; özellikle İnstagram ve Facebook platformları en çok tercih edilen sosyal medya platformlarının başında gelmektedir.

Özellikle sosyal medyayı günlük hayatta çok fazla kullanan ve Z kuşağı dediğimiz yeni nesil, sosyal medyada artık birçok ifadeyi kısaltarak kullanmaya başlamıştır. Hatta öyle ki; sosyal medyada karşınıza ilk okuduğunuzda anlamını bilemediğiniz birçok kelime görmeniz yüksek olasılıklı hale gelmiştir.

SJ Ne demek? SJ’nin Açılımı Nedir?

SJ ifadesi, sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullananların çok sık karşılaştığı ve aynı zamanda birçok sosyal medya kullanıcısının da sık sık kullandığı bir ifadedir. Sosyal medyada yeni nesil tarafından farklı anlamlarla kullanılsa da TDK sözlüğünde de yeri olan bir ifadedir.

SJ kısaltması, TDK’da herhangi bir durumu ya da bir kişi yermek yani hiciv anlamını taşır. Aynı zamanda internette de yaygın olarak kullanılan bu ifade yine birçok kişi tarafından karşısındaki kişiyi yermek için kullanılmaktadır. Örneğin; karşısındaki bir kişinin espri yapması üzerine eğer bu espri kişiye komik gelmediyse yermek için “sj” ifadesini kullanılır.

Kısaltmanın anlamını bilmeyen birçok kişi ise bu noktada sj ne demek merak eder. Özellikle İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılan bir kısaltma haline gelmiştir. SJ kısaltmasının sosyal medyada ifade edildiği anlam olmasa da asıl açılımı ise Saint-Joseph kısaltmasıdır.

Sjsjsjsj Ne Anlama Geliyor?

Sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanmıyorsanız ya da sosyal medya diline tam hakim değilseniz sj ne demek sorusu mutlaka aklınıza gelecektir. Özellikle sosyal medya yazışmalarında sjsjsjsj ifadesi sıklıkla birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Sadece SJ olarak kullanıldığında karşı tarafı adeta tiye alma ya da yerme anlamına gelse de sjsjsjsj olarak yazıldığında samimi gülme anlamına gelen bir kısaltmadır. Özellikle sosyal medyayı çok fazla kullanan yeni nesil tarafından sıklıkla kullanılan ancak orta yaşlı ve yaşlı kullanıcıların bilmediği bir ifadedir.

SJ Mizah Ne Demek?

SJ kısaltmasının bir nevi alaylı mizah için kullanılan bir ifade olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle ki; birçok kişi kendisine söylenen esprinin kötü, eski ya da aslında komik olmadığını alaycı bir dille ifade etmek için bu kısaltmayı kullanmaktadır.

Son zamanlarda Türkçe’nin son derece bozulmaya başlamasının ürünlerinden birisi olan SJ, özellikle Türkçeyi sosyal medya da doğru kullanmayan gençler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

SJ Randomu Ne Demek?

SJ randomu, sosyal medyada son zamanlarda çok fazla görebileceğiniz randomların başında geliyor. Komik olduğu düşünülen bir espriye ya da bir duruma komik olmadığı cevabını vermenin en alaycı ve hiciv yöntemi sj randomu oluyor.

SJ randomunu Tiwitter, Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya platformlarında sadece “sj” olarak görebileceğiniz gibi aynı zamanda sjsjsjsj olarak da görmeniz mümkündür.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir