1. Anasayfa
  2. Sanat

Satoshi Araki – Minyatürlerinin İnanılmaz Dünyası

Satoshi Araki – Minyatürlerinin İnanılmaz Dünyası
0

Tokyo merkezli olan Japon sanatçı Satoshi Araki, uygarlığın gerilemesini veya yıkımın ardından yaşananları gösteren çarpıcı minyatür kentsel diorama yaratıyor.

Ortalama olarak tüm minyatürlerin ölçeği 1’den 30’a kadardır. Ancak daha büyük ve daha küçük kenarlar için seçeneklerde mevcuttur. Motosiklet ve araba modellerinde her şey yeterince açıksa, sanatçı onları basitçe istenen duruma getirir, soyulan boyayı ve pas görünümünü taklit eder.

Satoshi Araki, yabani otları ve çöp kutularının içeriğini bile inanılmaz bir özenle detaylandırıyor. Azmi ve sabrı oldukça yüksek.

Satoshi Araki, minyatür araba ve motosiklet modelleriyle çalışmanın eşsiz bir ustasıdır. Becerisinin seviyesi aşağıdaki minyatür sanat fotoğraflarından anlaşılmaktadır.

Bu küçük Honda Cub, 1/35 ölçeklidir ve 1/32 ölçekli bir Mazda Porter Cab’e (1970 dolaylarında bir araç) paslanmıştır. Satoshi, soyulan boya ve pası oluşturmak için bıçaklar kullanmıştır.
Satoshi, kedileri ve arazi motosikletlerini sevdiğini söylüyor.
Yukarıdaki fotoğrafta Öncesi ve sonrasına bir başka örnek, 1/35 ölçekli bu Simca 5 otomobili, düzgün küçük bir minyatürden bir hurdalık kalıntısına dönüştüğünü görüyoruz.
Yukarıdaki görüntü, size Satoshi’nin modellerinin temiz bir şekilde monte edilmiş bir parçadan nasıl aşınmış
bir parçaya dönüştüğünün resmini görüyoruz. Araç 1/24 ölçekli Vespa 125.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir