1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung, iPhone için LTPO ekran üretimine başlayacak

Samsung, iPhone için LTPO ekran üretimine başlayacak

Araştırma firması UBI Research’ün yeni raporuna göre Samsung, 2021’in ilk yarısında Apple iPhone 13 akıllı telefonları için düşük sıcaklıkta polikristalin oksit (LTPO) ve ince film transistörlü (TFT) OLED ekranlar piyasaya sürmeyi planlıyor.

Apple, iPhone 13 akıllı telefonlarının ekranlarında LTPO’yu çevirmeye hazırlanırken, mevcut TFT OLED ekran üretimini düşük sıcaklık polisilikon (LTPS) ile yeni teknoloji için dönüştürmeyi planlıyor .

LTPO ekranları, geleneksel OLED ekranlardan daha az enerji tüketiyor, ve Apple’ın iPhone 13 serisine vurmak için söylentilere göre 120 Hz yenileme frekansı uygulamasına izin verin.

iPhone 13 - 120Hz ekran

Apple, 2021’de üretime başlayacak ve Samsung tarafından sağlanacak üst düzey iPhone modelleri için LTPO TFT OLED panelleri kullanacak. LG Display, düşük kaliteli akıllı telefonlar için standart LTPS TFT OLED paneller sağlayacaktır.

Bu, daha pahalı Apple iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinin 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı ve iPad Pro benzeri ProMotion teknolojisine izin vereceği yönündeki söylentilere paraleldir.

Uzun zamandır 120Hz yenileme hızlarının 2020 iPhone’larda tanıtılabileceği söylendi, ancak ekran analisti Ross Young, Apple’ın değişken yenileme hızları ve daha güçlü piller sağlamak için LTPO ekranları kullanana kadar bu özelliği uygulayamayacağını söyledi. …

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir