1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung Galaxy Tab katlanabilir tablet

Samsung Galaxy Tab katlanabilir tablet

Samsung, mobil cihazın katlanan kısmı seviyesinde bulunan hoparlörler ve konektörlerle hızlı bir şekilde akıllı telefona dönüşen şık ve ince bir katlanabilir Samsung Galaxy Tab tablet çıkarmayı planlıyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlarda açıkça ön saflarda yer alıyor. Güney Koreli üretici şu anda üç katlanabilir telefon modelini piyasaya süren tek firma; Galaxy Fold, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Z Fold 2. Lenovo, TCL ve Dell halihazırda katlanabilir tabletleri tanıttı, Samsung henüz ürün yelpazesine esnek ekranlı cihazlar eklemedi. Bu nedenle, Samsung’un ilk katlanabilir tabletini tanıtması an meselesi.

Samsung katlanabilir tablet

Esnek ekranlı katlanabilir Samsung Galaxy Tab

Elektronik cihazın tasarımı özeldir. Tabletin katlanan tarafında ise kasa nispeten kalındır, ardından daralır. Alt kısım da üst kısımdan daha incedir. Yakın zamanda tanıtılan Huawei Mate X2 katlanabilir akıllı telefonunu biraz anımsatıyor. Kapak ekranı yok ve kasanın önünde veya arkasında kameralar görünmüyor. Bu, mobil cihazı özellikle zarif kılar. Bir Samsung tabletin açılması, geniş ve esnek bir ekranı ortaya çıkarır. Ekranın kenarları minimumda tutulur, bu nedenle kamera sistemi çerçevenin içinde olamaz. Samsung, katlanır menteşenin her iki tarafında ekranda küçük girintiler yaptı. Tableti genişletilmiş modda kullanırken yararlı olan yerleşik bir kamerası ve flaşı vardır. Bu, tablete yerleşik tek kameradır.

Samsung Galaxy Tab Açılması

Tablet çok ince olduğu için tüm düğmeler ve bağlantılar yan tarafta menteşe hizasında yer alıyor. Solda açma / kapama düğmesi ve hoparlör, sağda başka bir hoparlör ve yerleşik bir USB-C konektörü var.

Samsung Galaxy Tab

Samsung’un gelecekteki katlanabilir cihazları

Patentli tablet çok şık görünüyor ve Galaxy mobil cihaz serisine uyuyor. Ancak Samsung’un katlanabilir tableti ne zaman çıkaracağı henüz belli değil. Bir süre önce, Güney Koreli üreticinin gelecek yıl cihazları piyasaya sürmeyi planladığına dair söylentiler vardı, şirket ayrıca bir Rollable akıllı telefon planlıyordu. Genel olarak, Samsung’un birçok yenilikçi ürününün yakın gelecekte ortaya çıkmasını bekleyebiliriz ve esnek bir ekranın kullanımı, kullanıcılar için birçok yeni olanak sağlayabilir.

Yazı Kaynakları
LetsgoDigital

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir