1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung Galaxy S21 FE batarya bilgileri ortaya çıktı

Samsung Galaxy S21 FE batarya bilgileri ortaya çıktı
0

Birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefon pahalı hale geldiğinden, telefon üreticileri, günümüzde 1000 doların üzerinde olan gerçek amiral gemilerinden biraz daha az güçlü olan giriş seviyesi amiral gemisi telefonlar fikrini ortaya attılar.

Geçen yıl Samsung, maksimum kullanıcı sayısına ulaşmak için ultra premium Galaxy S20‘nin tonlanmış bir versiyonunu tanıttı. Strateji işe yaramış gibi görünüyor, öyle ki şirket giriş seviyesi amiral gemisi telefonlar yapmaya devam etmek istiyor.

Samsung’un Galaxy S21’in Galaxy S21 FE adlı tonda bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Akıllı telefonun sızdırılmış görüntülerini zaten rapor ederek, akıllı telefonun nasıl görüneceğine daha yakından bakmanızı sağladık. Tasarımın ötesinde, akıllı telefonun özellikleri hakkında da bazı bilgiler biliyoruz. Ve şimdi, Galaxy Club sayesinde S21 FE’ye güç sağlayacak pil hakkında bilgi sahibi olduk .

Web sitesine göre Galaxy S21 FE, 4.500mAh batarya ile çalışacak. Hatırlayabiliyorsanız, normal S20 4.000mAh pil kullanıyor, bu nedenle S21 FE’nin normal S20’den biraz daha uzun süre dayanması oldukça muhtemel.

S21 FE, EB-BG990ABY model numarasına ve 4,370 mAh nominal kapasiteye sahip bir pil kullanır, bu da 4,500 mAh tipik derecelendirmeye karşılık gelir. Bununla birlikte, S20 FE’nin bataryası 4.500mAh olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle batarya performansı için geçen yılki S20 FE’den S21 FE’ye yükseltmek istemezsiniz. Ancak bu, S21 FE’nin geçen yılki S20 FE ile aynı özelliklere sahip olduğu anlamına gelmiyor.

Galaxy S21 Fe İle İlgili Söylentiler

Önceki söylentilere göre, Galaxy S21 FE, yaklaşık 6,4 inç düz ekrana sahip olacak ve 155,7 x 74,5 x 7,9 mm (arka kamera çıkıntısı ile 9,3 mm) boyutunda olacak. Akıllı telefonun 128GB / 256GB dahili depolama ile birleştirilmiş bir Exynos 2100 veya Snapdragon 888 yonga seti ile güçlendirilmesi bekleniyor. Akıllı telefonun da 5G bağlantısı sunması bekleniyor.

Maalesef akıllı telefonun kamerası hakkında fazla bilgimiz yok, ancak 32MP selfie kamera kullanacağını biliyoruz. Diğer özellikler arasında ekran içi parmak izi okuyucu, toza ve suya dayanıklılık için IP68 derecesi, GPS, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C bağlantı noktası, ters kablosuz şarj bulunur.

Samsung’un 19 Ağustos’ta Galaxy S21 FE’yi piyasaya süreceği söyleniyor .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir