1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung Galaxy A72 ve Galaxy A52’nin 17 Mart’ta Piyasaya Çıkması Bekleniyor

Samsung Galaxy A72 ve Galaxy A52’nin 17 Mart’ta Piyasaya Çıkması Bekleniyor

Samsung Galaxy A72 ve Galaxy A52 lansmanı 17 Mart’ta gerçekleşebilir. Haber, YouTube’da bir Samsung Livestream bağlantısının ekran görüntüsünü paylaşan ve Güney Koreli teknoloji devinin Mart’ta başka bir Galaxy Unpacked 2021 etkinliğine ev sahipliği yapabileceğini iddia eden tipster @FronTron’dan geliyor. Ancak, şirket bu bilgiyi henüz doğrulamamıştır.

Galaxy A72 ve Galaxy A52 hakkında konuşmak, birçok kez çevrimiçi olarak sızdırıldı ve bu da yaklaşan cihazların beklenen özelliklerini kullandı. Ayrıca, her iki modelin de hem 4G hem de 5G varyantlarında gelmesi bekleniyor. Hatta, Galaxy A52’nin perakende kutusu kısa süre önce çevrimiçi olarak sızdırıldı ve telefonun kutu içinde bir şarj cihazıyla geleceğini gösteriyor.

Samsung Galaxy A52 Beklenen Teknik Özellikler

Ekran açısından, Samsung Galaxy A52 4G’nin 90Hz’lik bir ekrana sahip olduğu söylenirken, 5G modelinin 120Hz yenileme hızı ekranını desteklemesi bekleniyor. 4G modeli Snapdragon 720G SoC’yi çalıştırabilirken, 5G varyantı Qualcomm Snapdragon 750G işlemciye sahip olacak.

Kameralar için her iki varyantın da 64 MP ana lens, 12 MP ultra geniş kamera, bir çift 5 MP derinlik ve makro sensör içeren dörtlü kamera kurulumuna sahip olduğu söyleniyor. Telefonun optik görüntü sabitleme (OIS) ve 30x Space Zoom’u desteklediği söyleniyor. Ayrıca Samsung Galaxy A52’nin suya ve toza dayanıklılık açısından IP67 derecesine sahip olduğuna inanılıyor.

Samsung Galaxy A72 Beklenen Teknik Özellikler

Samsung Galaxy A72’nin 90 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç tam HD + Süper AMOLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Kaputun altında, Qualcomm Snapdragon 720G SoC’yi, özel bir microSD yuvasına sahip olması beklenebilecek 8GB RAM ve 256GB depolama ile eşleştirildiği söyleniyor.

Görüntüleme için, ahize 64MP birincil sensör, 12MP ultra geniş açılı lens, 5MP makro atıcı ve 8MP telefoto lens içeren dörtlü bir arka kamera kurulumuyla sızdırıldı. Açıkça, 32MP selfie kamerası olması muhtemeldir. Ayrıca, 5.000 mAh pil, 22.5W hızlı şarjı destekleyecek Galaxy A72’yi besleyebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir