1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung, 512GB DDR5 RAM’i tanıttı

Samsung, 512GB DDR5 RAM’i tanıttı

Samsung bugün, izolatör olarak yüksek-k dielektrikler kullanan endüstrinin ilk 512GB DDR5 bellek modülünü duyurdu. Yeni DIMM, AMD Epyc “Genoa” ve Intel Xeon Ölçeklenebilir “Sapphire Rapids” işlemciler dahil olmak üzere yeni nesil DDR5 sunucular için tasarlanmıştır.

Samsung’un 512GB DDR5 DIMM’i (RDIMM), sekiz 16 GB DRAM yongasına göre 32 adet 16 GB yığın kullanır. 8-Hi yığınları, düşük güç tüketimi ve kaliteli sinyal iletimi sağlamak için ara bağlantılar yoluyla silikon kullanır. Samsung, bellek tarafından desteklenen maksimum veri aktarım hızını henüz açıklamadı. Samsung, düşük gerilim nedeniyle

Samsung DDR5 512 GB

DDR5 , HKMG yalıtım katmanı ve diğer iyileştirmelerle birlikte, DDR5 modülleri öncekilerden % 13 daha az güç tüketir ve bu, sunucular için tasarlanmış 512GB RDIMM için özellikle önemlidir.

Sekiz bellek kanalına ve kanal başına iki DIMM’ye sahip sunucu işlemcileriyle kullanıldığında, Samsung’un yeni 512 GB bellek modülleri, her işlemciyi bugün 4 TB’tan 8 TB’a kadar DDR5 bellekle donatabilir.

Samsung HKMG DDR5

Samsung, DDR5 modüllerini sunucu topluluğundaki çeşitli ortaklarla test etmeye başladı ve yeni nesil DIMM’lerin piyasaya çıkmadan önce sunucular tarafından doğrulanmasını ve onaylanmasını bekliyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir